Vary se probudily a porazily Třinec

ARI, Právo

Třemi přesnými zásahy v prostřední třetině rozhodli hokejisté Karlových Varů o plném bodovém zisku v utkání s Třincem. Po ospalém začátku vybudila Energii ke zvýšené aktivitě až inkasovaná branka z Pletkovy hole při vyloučení V. Poláka.

Tvrdík však ranou přes obránce neuspěl, ani dorážka kanonýra Netíka Lakosila nepřekvapila. Gólově se Západočeši prosadili až ve druhé části hry.

Hned na jejím začátku využil početní výhodu Skuhravý a ve 33. min. zakončil individuální akci přesnou střelou Kumstát. Náskok pečetil z otočky hbitý Tvrdík. Velké příležitosti ke zvýraznění náskoku spálili z bezprostřední blízkosti Kumstát a Skuhravý.

Snaha Oceláře Polanského ztroskotala na obětavosti domácích obránců, Janků v poslední šanci svižně hraného střetnutí tečoval těsně vedle Fraňkovy tyče.

Richard Carda, trenér K. Varů: "Začali jsme stejně špatně jako v Litvínově. Od druhé třetiny jsme zabezpečili střední pásmo, a po první brance se nám vrátila energie."

Pavel Marek, trenér Třince: "Odehráli jsme katastrofální druhou třetinu, Karlovy Vary dobře bránily, a my jsme nebyli schopní utkání otočit."

Karlovy Vary - Třinec 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Skuhravý (Galvas), 33. Petr Kumstát (Skuhravý, Krajíček), 37. Tvrdík (Košťál) - 9. Pletka (Malinský). Rozhodčí: Jebavý - Vitík, Rozlílek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2794.
Karlovy Vary: Franěk - D. Hájek, Ptáček, Kivoň, Krajíček, Galvas, Vantroba - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, Lipianský, Bednařík - Tvrdík, Alinč, Košťák - V. Polák, Bacul, Němčický. Trenéři: Fanda, Rulík.
Třinec: Lakosil - Žabka, R. Procházka, Hunkes, Malinský, Jan Kudrna, F. Štefanka, Houdek - Janků, Martynek, Pavelek - Melenovský, R. Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Zbořil - Hebar, Ivan, Vítek. Trenéři: Marek, Mach.