Sparta porazila Vsetín v šesti minutách

Gólman Vsetína Biegl inkasoval na ledě Sparty poprvé po pěti utkáních více než jednu branku. Půl zápasu mdlí sparťané ve druhé třetině uspořádali útočnou estrádu a v průběhu šesti minut rozhodli.

Pražané se do tlaku nutili od začátku, jenže před hostující brankou byli trapní a po zásluze inkasovali. Jednašedesát sekund před první sirénou pálil při přesilovce od modré nezadržitelně Luža.

Až po třicáté minutě se hostitelé probrali a díky Chabadovi otočili skóre. Nejprve jeho pas zužitkoval Jantovský, po 62 vteřinách se křídelní forvard prosadil dorážkou.

Za několik okamžiků se kolem Biegla krásně sklouzl Bartečko a šestiminutovku snů podepsal Broš. O rozdělení bodů bylo jasno, v poslední části se trefili na každé straně jen beci.

Přesto byli někteří aktéři podráždění, Řezníček se za bodnutí holí dokonce předčasně pakoval do kabin.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Vsetín v posledních zápasech málo inkasoval, proto jsme byli ve střehu. Pomalu jsme se rozjížděli, po nasazení čtvrtého útoku chvíli trvalo, než se hráči srovnali."

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Bohužel nám utekla druhá třetina. S tím už nešlo moc dělat."

Sparta - Vsetín 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Jantovský (Chabada, Vondráček), 32. Chabada (Kratěna, Řezníček), 36. Bartečko (Marek), 37. Broš (Chabada, Kratěna), 52. Šrek (Marek) - 19. Luža (Vak, Selingr), 56. Luža (Vak, Jaškin). Rozhodčí: Souček - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:8, navíc Řezníček 5 min. a do konce utkání, Broš (oba Sparta) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3221.
Sparta: Bříza - J. Kasík, Řezníček, Jan Hanzlík, Šrek, Sloboda, Srdínko - Kratěna, Broš, Špilár - Bartečko, Marek, Chabada - Z. Sedlák, J. Šindel, Eiselt - Jantovský, D. Vrbata, Vondráček. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Jiří Polák, Kuboš, Němec - Hudec, Pavliš, Demel - Chytka, Martin Čech I, Selingr - Ambruz, Vak, Stantien - Valko, R. Hruška, Vyrůbalík. Trenéři: Tabara, Režnar.