Litvínov deklasoval Plzeň

LITVÍNOV

Obě posily litvínovského útoku Hreus s Kaděrou se výrazným způsobem podílely na střeleckém účtu zápasu s Plzní. Už ve 3. minutě otevřel skóre v přesilovce po vyšachováním obrany Říha. Druhý gól přidal nedlouho před první přestávkou Hreus, když střelou z úhlu překvapil nekoncentrovaného Schwarze.

V prostředním dějství se o zvýšení zasloužil Kaděra. Hosté se poté prosadili po trefách Dvořáka a Vostřáka, ale jejich naděje na zvrat vzápětí přibrzdil Martinec.

A když Severočeši zaznamenali v rozmezí 32 sekund další dva góly, bylo definitivně rozhodnuto. Schwarze v plzeňské brance nahradil Šmíd, jenž za pouhých 49 vteřin kapituloval z hole agilního Martince.

František Výborný, trenér Litvínova: "Po dobrém rozjezdu jsme sice dostali dvě branky, ale potom mužstvo znovu nabralo tempo a chyby hostů nám cestu za výhrou hodně usnadnily."

Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně: "Dopouštěli jsme se obrovských hrubek, které soupeř lehce trestal."

Litvínov - Plzeň 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 3. Říha (Prorok, L. Havel), 19. Hreus (Balázs, Rolínek), 28. Kaděra (Kroupa), 46. T. Martinec, 51. Rolínek (Droppa), 51. Prorok (L. Havel, Říha), 52. T. Martinec - 37. Dvořák (Cartelli, Krátoška), 44. Vostřák (Hurtaj). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 2950.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Martínek, Droppa, Krstev, Klobouček - Kaděra, V. Hübl, Žemlička - Rolínek, Hreus, Balázs - L. Havel, Říha, Prorok - Kašpar, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Plzeň: Schwarz (51. Šmíd) - Dobroň, M. Výborný, Jiří Hanzlík, Kubeš, Cartelli, Klaus - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Jaroslav Polák, D. Pospíšil, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Důras - Kracík, Krátoška, Šaffer - Adamský, od 41. navíc Švík. Trenéři: Přerost a Kučera.