Pardubice braly body už popatnácté

JN, Právo

Znojemští od úvodu předváděli na pardubickém ledě otevřenou partii, ale scházel jim větší důraz v koncovce. Pozvolna se rozehrávající Východočeši využili hned svoji první přesilovku Kolářem a vzápětí v oslabení Kudrna střelou nad vyrážečku Slavíka zvýšil vedení.

Zaskočení Orli z vývoje utkání mohli inkasovat po dělovce Janeckého, která skončila na tyči ve 23. minutě. Probuzení hostů přišlo po nenápadné akci Erata, z níž Ludvík dorážkou snížil.

Pardubice kontrolovaly v polovině utkání Podhradským střelou do pravého horního růžku, ale v 36. minutě přišla studená sprcha, kdy po brejku Baruše skóroval Plášek.

V dalším průběhu zajímavého utkání domácí neproměnili dvojnásobnou početní výhodu trvající 48 vteřin. V poslední dvacetiminutovce zápas gradoval, Ludvík nastřelil břevno a v protiútoku tísněný P. Sýkora neproměnil nájezd.

Sérii přesilovek zakončil Dopita a vzápětí Mikeska definitivně zlomil odpor soupeře. Pardubičtí hokejisté tak i v patnáctém utkání v řadě dosáhli na body.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Hrál se oboustranně útočný hokej a měli jsme více štěstí v koncovce."

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Výsledek je pro nás až příliš krutý, do výsledku se promítla častá vyloučení."

Pardubice - Znojmo 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 11. Kolář (Koukal, Duben), 16. Jaroslav Kudrna (Mikeska, Pácal), 30. Podhradský (Mikeska, Janecký), 52. Dopita (Divíšek, M. Sýkora), 52. Mikeska (Zábranský), 60. Razingar (Duben) - 26. Ludvík (R. Erat), 36. Plášek (Barus). Rozhodčí: Kolísek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8390.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal, Duben - Razingar, Dopita, Blažek - P. Sýkora, Divíšek, Mrázek - Kudrna, Mikeska, Janecký - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Znojmo: Slávik (53. Duba) - Němeček, Havíř, Snopek, Křetínský, Benák, Mojžíš, Punčochář, Toman - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Ludvík, Hradecký - Mareš, M. Straka, Haman - Plášek, Barus, Beroun. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.