Liberec opět neprohrál

LIBEREC

Liberec prodloužil v utkání se Zlínem sérii bez porážky už o sedmý zápas. Severočeši od začátku dostali soupeře pod tlak, soupeř se často uchyloval k vyhazování puků. Liberec zaslouženě zvítězil 3:0 a Zlín tak přišel o druhé místo v tabulce.

Nejaktivnější liberecký útočník Korhoň se dočkal odměny v podobě vedoucího gólu po přihrávce Procházky a hned na začátku druhého dějství stejný hráč trefil místo odkryté branky tyč.

Ve 26. minutě pak Murína v brance hostí překonali během 50 vteřin Plodek a Rataj a na led vyjel střídající Altrichter.

Závěr druhé části byl hodně nervózní s množstvím faulů a potyček, liberecký gólman Svoboda ale držel čisté konto.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Měli jsme obavy z pověstných přesilovek Zlína, protože hru ve čtyřech jsme v posledních zápasech příliš nezvládali, ale teď se to povedlo stoprocentně."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Z naší strany to byl jeden z nejhorších výkonů venku v této sezóně. Nezasloužili jsme si vyhrát."

Liberec - Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Korhoň (S. Procházka), 26. Plodek (S. Procházka, Kašpařík), 26. Rataj (J. Hašek, Čermák). Rozhodčí: Bolina - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:7, navíc V. Novák (Liberec) a Mokrejš (Zlín) na 5 minut a do konce utkání, Záhorovský (Zlín) na 10 minut. Bez využití. Diváci: 3090.
Liberec: O. Svoboda - L. Šmíd, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, J. Nedvěd, Ťupa - Čermák, Rataj, J. Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - Plodek, M. Hájek, Verčík Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.
Zlín: Murín (26. Altrichter) - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Vlach - Okál, Weissmann, Mokrejš - Záhorovský, od 30. navíc Dubec. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.