Budějovice opět rozdávaly body, tentokrát brala Sparta

Jihočeské trápení pokračuje. V sobotní dohrávce 30. kola hokejové extraligy prohrály České Budějovice již podeváté za sebou, tentokrát doma se Spartou 1:4. Pražané zásluhou tří bodů přeskočili v tabulce dosud třetí Zlín. Naopak Jihočeši uzavírají extraligový peloton, na předposlední Vsetín ztrácejí osm bodů.

Hokejová Sparta byla nad síly posledního celku extraligy.

Před zápasem se uskutečnilo oficiální rozloučení s dlouholetým českobudějovickým obráncem Rudolfem Suchánkem, jenž v průběhu letošní sezóny ukončil kariéru. Jednačtyřicetiletý Suchánek je s 846 starty rekordmanem v počtu odehraných zápasů v nejvyšší soutěži.

Nemohoucnost potrestal Řezníček

Už po třiceti odehraných sekundách prověřil Břízovu lapačku střelou zápěstím Štrba, mnohem nebezpečněji však vypadal na druhé straně nájezd Šindela, který českobudějovický gólman Kučera zlikvidoval jen se štěstím. Domácí se pak hodně potili v oslabení na čtyři minuty při vyloučeních novice Jakeše a slovenského reprezentanta Ďuráka.

Při následném vyloučení na straně Sparty netrefil Kristek odkrytou branku. Tatáž smůla potkala o chvíli později Sedláka, jenž zblízka nepřehodil ležícího Kučeru. Hosté se nakonec ujali vedení gólem v závěru třetiny, když Kučera neudržel kotouč vypálený od modré Řezníčkem.

Broš pečetil

Druhé dějství zahájila Jasečkova bomba do Břízovy vyrážečky. V následné početní převaze Sparty hosté Jihočechy uzamkli v jejich obranném pásmu a kanonýr Marek doklepával do růžku, který Kučera nestačil pokrýt. V polovině zápasu pak předvedl pěknou individuální akci hostující křídelník Jantovský.

Úroveň hry značně poklesla, na ledě se víc bojovalo než hrálo, na gólové šance čekali diváci marně. Úvod třetí části byl zajímavější. Nejprve Špilar zblízka přestřelil a Šimánek v otočce převzal puk na útočné modré; ze sóla však Břízu nepřekonal. Naopak do budějovické branky se lehkou bekhendovou střelou potřetí trefil Chabada.

Přesně po třiceti sekundách se domácím podařilo snížit po skrumáži u branky. Autorem gólu byl Bělohlav. Jihočeši následně sehráli infarktovou přesilovku 5 na 3 trvající 72 sekund, ale z obrovského tlaku, rafinovaně přerušeného oddechovým časem Sparty, gól nevytěžili. Před Břízou se později neprosadil ani dotírající Kostourek. Obrana Sparty měla plné ruce práce, neboť domácí v závěru nečekaně ožili. Při více jak dvouminutové powerplay ale zpečetil výsledek hostující kapitán Broš.

České Budějovice - Sparta Praha 1:4
třetiny: 0:1, 0:1, 1:2. Branky a nahrávky: 43. Bělohlav (Jasečko) - 19. Řezníček (Broš), 22. Marek (Kratěna, Řezníček), 43. Chabada (Marek, Sedlák), 60. Broš (Chabada). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 2722.