Třinci stačila na Spartě k vítězství v prodloužení minuta

První formace ocelářů zajistila hostům dva body, Spartě se naopak vůbec nedařilo v ofenzivě. Zatímco v předchozích dvou vzájemných duelech zaznamenala do třinecké sítě devět branek, včera překonala Lakosila jen jednou.

První třetina byla ve znamení častých vyloučení, v přesilovkách si ale ani jeden tým šance nevypracoval. Po přestávce hrála Sparta celé dvě minuty v početní převaze, když třineckého zlého muže Žabku doplnil na trestné lavici Skořepa, skóre však zůstalo i nadále bezbrankové.

Alespoň trochu zajímavý hokej se začal hrát až ve třetí třetině. Chabada si ze svého třetího dvouminutového trestu v zápase odseděl jen šest vteřin, když si Královu přihrávku srazil do vlastní sítě Srdínko a třineckému útočníkovi tak nechtěně pomohl ke třístému gólu v extralize.

Když hlasatel oznamoval poslední dvě minuty, trefil se přesně do šibenice Tomajko a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Třinec Janků.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Nevyužili jsme přesilovky, což rozhodlo. V prodloužení jsme chybovali a to nás stálo bod."

Pavel Marek, trenér Třince: "Utkání jsme odehráli výborně až na jedinou chybu, která nás připravila o další bod."

Sparta - Třinec 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 59. Tomajko (Marek) - 49. R. Král (Malinský, Pletka), 61. Janků (Pletka, R. Král). Rozhodčí: Venglář - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 3540.
Sparta: Bříza - J. Kasík, Řezníček, Jan Hanzlík, Šrek, Sloboda, Srdínko, Výtisk - Kratěna, Broš, Chabada - Špilár, Marek, Z. Sedlák - Vrbata, Šindel, Tomajko - Jantovský, Vondráček, Eiselt. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Hunkes, F. Štefanka - Melenovský, Skořepa, Pavelek - Janků, Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Zbořil - Martynek, Ivan, Vítek. Trenéři: Marek a Mach.