Přesilovky rozhodly o výhře Pardubic

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic drželi s lídrem tabulky krok jen v první třetině. Pak vyzrálejší tým získal uklidňující náskok a vedl solidní zápas k zisku tří bodů, ale domácí ještě jednou stáhli na rozdíl gólu. Vaz jim však lámaly tresty, hosté využili hned čtyři své přesilovky.

Domácí se i přes absenci několika hráčů favorita nelekli a v úvodní části si více zachytal pardubický Svoboda. Vítkovice ovšem šance nevyužily, naopak první vyloučení zaplatily gólem, když se přesně trefil Mikeska.

Východočeši se kombinačními schopnostmi začali prosazovat až po přestávce, vysunutým forčekinkem nutili domácí mužstvo k chybám. Duben se prosadil z předbrankového prostoru, Koukal využil další přesilovku a Vítkovice střídaly brankáře.

Náhradník Falter tým podržel, Vítkovice snížily, ale promarnily dvě přesilovky pěti proti třem, naopak Pardubice v početní výhodě ještě dvakrát udeřily a bylo rozhodnuto.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Při takovém počtu trestů se přesilovky favorita brání těžko, pár gólů bylo laciných."

Jiří Seidl, asistent trenéra Pardubic: "Začali jsme vlažně, ale k zasloužené výhře nám stačil jenom průměrný výkon."

Vítkovice - Pardubice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 42. M. Tomášek (J. Štefanka), 45. Krenželok (Pavel Kumstát) - 18. Mikeska (Pištek, Jar. Kudrna), 23. Duben (Jar. Kudrna, Mikeska), 27. Koukal (Průcha), 48. T. Blažek (M. Sýkora, Dopita), 53. Divíšek (Duben, P. Sýkora). Rozhodčí: Homola - Dědek, Chytil. Vyloučení: 7:8, navíc Podhradský (Pardubice) 10 minut. Využití: 0:4. Diváci: 4259.
Vítkovice: Pinc (27. Falter) - Seman, Černošek, Ficenc, Dresler, Chmelíř, Pavel Kumstát - Burger, Turek, Krenželok - P. Míka, J. Štefanka, M. Tomášek - Irgl, A. Padělek, Köhler. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Zábranský, Duben, Linhart, Pácal, Janecký - Razingar, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, Divíšek, F. Mrázek - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.