Zlín se dál trápí, prohrál počtvrté v řadě

PLZEŇ

Hokejisté Plzně porazili v 31. extraligovém kole Zlín 6:2 a částečně tak odčinili předcházející debakl, který utrpěli v Litvínově. Hosté si naopak připsali již čtvrtou porážku za sebou.

Čtyři útoky Plzně začaly proti pomalu se rozehrávajícímu Zlínu v rychlém tempu. Brankář Altrichter si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat a již v desáté minutě poprvé inkasoval. Druhý gól přidal vzápětí kapitán Pospíšil a až poté se začali osmělovat i hosté. Nejaktivnější byl první Leškův útok, jehož centr měl několikrát blízko ke snížení.

Ve druhé třetině zlínští útočníci začali důrazněji atakovat plzeňského brankáře Schwarze, docházelo k častým potyčkám, které byly trestány vyloučeními a výsledkem byly i dvě branky v plzeňské síti, o které se postarali Leška a Veselý. Ještě před tím však Straka potrestal chybu v rozehrávce soupeře.

Hosté však měli více ze hry a zastavit jejich nápor se Západočechům nepodařilo ani zredukováním sestavy na tři pětky. Závěrečná dvacetiminutovka už ale byla opět zcela v režii domácích. Zlomem přitom byl druhý Strakův gól. Zlín poté vsadil vše na útok, ale pozorně hrající obranu Plzně v čele se Schwarzem nepřekonal a byl to naopak Hurtaj, který napodobil Straku a též po samostatné akci skóroval.

Zlínští znervózněli, začali více faulovat a při následné dvojnásobné přesilové hře přidal Důras šestou branku, po které se strhla hromadná rvačka a čtyři hráči putovali předčasně do kabin.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem, svými chybami jsme však pustili soupeře ve druhé části do hry. V závěrečných dvaceti minutách jsme byli opět tím lepším týmem my a škoda, že tak výtečné utkání zakončila nehezká kaňka v podobě hromadné rvačky."

Ernest Bokroš (Zlín): "Bylo to těžké utkání. Špatně jsme ho rozehráli, šance jsme měli po snížení na 2:3, ale po individuálních chybách jsme opět pustili soupeře do hry."

Plzeň - Zlín 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Matějovský (Adamský, Krátoška), 12. D. Pospíšil (Andrašovský), 29. J. Straka, 43. J. Straka, 52. Hurtaj, 56. Důras (Cartelli, Hurtaj) - 31. Leška (Hamrlík), 37. Veselý (Tesařík, Vlach). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:12, navíc Dvořák, Důras - Macholda, Jenáček všichni 5 min. a do konce. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5342.
Plzeň: Schwarz - Dobroň, Klaus (41. Dobrovolný), Jiří Hanzlík, Morava, Cartelli, Výborný - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Dvořák, Hurtaj, Důras - Adamský, Krátoška, Matějovský - Jaroslav Polák, Švík, Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.
Zlín: Altrichter - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Mokrejš - Weissmann, Vlach, Veselý - Barinka, Jenáček, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.