Kruliš rozhodl prodloužení

Úřadující mistr se v Kladně prosadil jen jednou. Skóre otevřel Novák, ale pak už přesně stříleli domácí. Druhý bod vydoloval v prodloužení Kruliš.

Slavisté začali na Kladně opatrně a do reprezentace povolaný brankář Hronek musel v úvodních minutách mnohokrát zasahovat. Jako první se ale prosadili hosté, kteří využili přesilovku, když od modré pálil nezadržitelně Novák. Domácí poté zahrozili, když Kysela našel dlouhým pasem Havla, ten ale své sólo neproměnil.

Ve druhé třetině se šance střídaly před oběma brankami. Nejprve Sup neprotlačil puk za Orcta a na druhé straně Hronek se štěstím vyrazil střelu Laža. Aktivnější Kladno se dočkalo vyrovnání ve 36. minutě. Při přesilovce vybruslil z rohu Bílek a střelou na lapačku nedal gólmanovi hostů šanci. Třetí dvacetiminutovka nic nerozhodla, až v prodloužení trefil druhý bod domácí bek Kruliš.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Důležité bylo, že jsme neinkasovali ve čtyřminutovém oslabení. V závěru se štěstí přiklonilo na naši stranu."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Věděli jsme, že to nebude jednoduché, škoda že jsme v první třetině nedali více branek."

Kladno - Slavia Praha 2:1 v prodl.
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 1:0. Branky a nahrávky: 36. V. Bílek (Kalla), 62. Kruliš (M. Havel, Kalla) - 8. J. Novák (P. Martinec, Antoš). Rozhodčí: Kolísek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 3064.