Proti Litvínovu to Spartě nejde, prohrála i potřetí

Sparťané v letošní sezóně Litvínov ještě neporazili a nepovedlo se jim to proti houževnatě hrajícímu soupeři ani napotřetí. V pátečním utkání 33. kola hokejové extraligy podlehli doma Severočechům 1:3.

Sedlák sice už ve 2. minutě trefil tyčku, ale potom domácí zpackali hned první přesilovku. Řezníčkovu rozehrávku zachytil reprezentační novic Trávníček a sólo přes celé kluziště zakončil bekhendovou střelou, která překvapila Břízu.

O chvíli později brankář Pražanů zázračně kryl Prorokovu šanci, na druhé straně útočníky zrazovala nepřesnost v koncovce. Až Brošova rychlá akce, po níž střílel Kasík a puk do sítě chytře dopravil Ujčík, vrátila Spartě sebevědomí.

Dál však narážela na dobře pracující litvínovskou obranu, hosté navíc využívali každé příležitosti k brejkům. Po Kloboučkem využité přesilovce měl zase Litvínov navrch. O sedm minut později zvýšil Balázs a Sparta už odpověď nenašla. Přestože na to měla celou závěrečnou třetinu.

Sparta Praha - Litvínov 1:3
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0. Branky a nahrávky: 25. Ujčík (J. Kasík, Broš) - 7. Trávníček, 30. Klobouček (Prorok, Skuhrovec), 37. Balázs. Rozhodčí: Husička - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4013.