Sparta v Liberci na střeleckém cvičení

LIBEREC

Nedělní zápas 34. kola hokejové extraligy v Liberci byl z diváckého hlediska velmi atraktivní. Hostující Sparta jakoby si vyjela na střelecké cvičení a potřetí vzešla ze vzájemného utkání vítězně.

Lépe bruslící i střílející Pražané položili základ k úspěchu už v úvodní třetině. Skóre otevřel v přesilovce pěti proti třem obránce Řezníček a o 34 sekund později při pokračující početní výhodě o jednoho hráče zvýšil Tomajko. Ve 13. min. domácí Plodek neproměnil trestné střílení nařízené za Řezníčkův faul. Bezprostředně po návratu z trestné lavice ale předvedl ukázkové zakončení hostující Bartečko.

Na začátku druhé části přišly v rozmezí 40 sekund další gólové nadílky z holí Z. Sedláka a Vrbaty. Liberečtí měnili brankáře, když Falta nahradil nešťastného O. Svobodu. Hostující gólman Bříza měl na dosah vychytanou nulu, ale v 52. min. mu naději na čisté konto překazil využitou přesilovkou kapitán domácích V. Novák. Sparta však záhy odpověděla Ujčíkovou trefou.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Výsledek je pro nás krutý, protože jsme se snažili být Spartě vyrovnaným protivníkem. Rozhodla ale soupeřova střelecká produktivita."

Kamil Konečný, trenér Sparty: "Tak hladké vítězství jsme nečekali. Vyšlo nám takřka všechno, na co jsme sáhli. Jediným stínem je odstoupení útočníka Marka, který má teploty."

Liberec vs. Sparta 1:6
Branky: 52. V. Novák - 9. Řezníček, 9. Tomajko, 16. Bartečko, 23. Sedlák, 23. Vrbata, 56. Ujčík, hlavní rozhodčí Havlík, vyloučení 6:6, využití 1:2, 5348 diváků, třetiny: 0:3, 0:2, 1:1