Divíškova trefa vzala Vsetínu vítr z plachet

Taktickým výkonem podepřeným skvělým Bieglem odolával hokejisté Vsetína v utkání 34. kola hokejové extraligy síle domácí pardubické ofenzívy, která odpor Valachů zlomila až dvěma góly v prostřední části.

Pardubice s gólmanem Hylákem a uzdraveným Lubinou si vynutily od úvodu převahu, ale šance končily nezdarem. Vsetínští v první třetině pozorně bránili a jen ojediněle podnikali útočné výpady. Skóre zápasu otevřel P. Sýkora po ideálně načasované přihrávce Mrázka. Vzápětí Východočeši ustáli dvě po sobě jdoucí oslabení, v nichž hosté nikterak neohrozili pozorného Hyláka.

Pardubice mohly své vedení zvýšit, chyběla jim však větší přesnost v zakončení, na druhé straně zahrozil Šebesta a největší šanci hostů spálil Pavliš. V 38. min. dělovku Mudrocha Biegl vyrazil, ale na dorážku Dopity už byl krátký. V závěrečném dějství Divíškova trefa vzala hostům vítr z plachet a Východočeši s přehledem dovedli utkání do vítězného konce. Gólman Hylák si při svém premiérovém zápase v extralize připsal hned první nulu na své konto.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Pomalu jsme se rozjížděli, ale po první brance jsme byli lepší, potěšil nás výkon druhého gólmana Hyláka."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Můžeme být spokojeni jen s první třetinou, po obdrženém gólu se domácí dostali na koně a jasně kralovali."

Pardubice vs. Vsetín 3:0
Branky: 22. P. Sýkora, 38. Dopita, 50. Divíšek, hlavní rozhodčí Jebavý, vyloučení 9:9, využití 1:0, 9204 diváků, třetiny: 0:0, 2:0, 1:0.