Třetí výhra v řadě pro Vítkovice

VÍTKOVICE

Ani reprezentační přestávka vítkovické hokejisty nepřipravila o zlepšenou formu. Ostravské mužstvo v duelu 34. kola hokejové extraligy s Plzní znovu podpořil z branky gólman Pinc a protože jeho spoluhráči byli ve druhé polovině zápasu produktivní, domácí vyhráli už potřetí v řadě.

Úvodní šance hostujícího Paroulka a vítkovického Tomáška předznamenaly průběh utkání, v němž dlouho jasně kralovali gólmani. Pinc i jeho plzeňský protějšek Šmíd si do poloviny zápasu poradili s každou šancí, kterých ale nebylo mnoho. Mužstva se trápila v přesilových hrách, ovšem až při vyloučení Burgra ve 32. min. se začaly dít věci.

Nejprve chybu hostujícího Hanzlíka potrestal Turek, ale v pokračující početní výhodě se Západočechům podařilo srovnat. Vítkovice přesto ještě ve druhé části získaly vedení, když 14 s před sirénou Irgl zakončil parádní akci. Hned po obrátce se trefil Burger a protože Pinc zastavil už všechny výpady hostů, dovedli domácí duel k jasné výhře.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Vůbec to nebylo snadné, Plzeň hrála aktivně. Dokázali jsme proměnit své šance."

Jiří Kučera, trenér Plzně: "Měli jsme spoustu příležitostí, ale vysypal nás Pinc. Soupeř byl produktivnější."

Vítkovice vs. Plzeň 4:1
Branky: 32. Turek, 40. Irgl, 41. Burger, 52. I. Padělek - 33. Andrašovský, hlavní rozhodčí Husička, vyloučení 4:5, využití 0:1, v oslabení 1:0, 4612 diváků, třetiny: 0:0, 2:1, 2:0.