Vsetín vydřel vítězství nad Libercem

VSETÍN

Hokejisté třináctého Vsetína si poradili s dvanáctým Libercem a díky výhře 3:2 zvýšili svůj odstup na poslední České Budějovice na deset bodů. Lví podíl na vítězství valašského celku měla první útočná formace, která se postarala o všechny tři góly. Kouč Jan Neliba se tak dočkal první výhry po návratu na lavičku Vsetína.

Hokejisté Vsetína porazili Liberec a odpoutávají se od chvostu tabulky

Přestože domácím scházelo hned pět hráčů základní sestavy (Štraub, Luža, Vak, Němec, Hruška), opět si vytvořili počáteční tlak, ale šance Ambruze s Demelem zůstaly neproměněny. Až v osmé minutě našel Pavliš chytrou zadovkou nikým nehlídaného Demela, který nadvakrát otevřel skóre zápasu.

Liberečtí, hrající na čtyři útočné formace, začali být rázem hodně nebezpeční a především při Haškově pokusu scházelo málo k obratu. Klid na hole Valachů přinesla využitá přesilovka v 17. minutě, kdy se po Hudcově nahození před branku nejlépe orientoval Pavliš.

Až na úvodní minuty patřila prostřední část hry hokejistům Vsetína, kteří nejprve přežili oslabení i příležitost Čermáka a vzápětí udeřili po spolupráci první útočné řady, kdy přesně mířil Dubec. Převahu domácích umocnilo pětiminutové vyloučení Kašpaříka, který po nevybíravém zákroky na Ambruze navíc musel předčasně pod sprchy. Ze série šancí se však neujala ani jedna.

V závěrečné třetině hosté vsadili již vše na jednu kartu. Důrazným napadáním již v obranné třetině Vsetína si vynutili tlak a s výjimkou oslabení zbytek zápasu odehráli před brankářem Bieglem. Výborná obrana Vsetína dlouho odolávala nájezdům soupeře, ovšem při Frolově vyloučení nedokázala zabránit dorážce Čermáka. V závěru měli hosté drtivý tlak, prodloužení si mohl vynutit Rozsíval, ale největší příležitost na vyrovnání nevyužil.

Jan Neliba (Vsetín): "Celý tým dnes podal bojovný výkon, třebaže jsme měli před utkáním problémy se složením sestavy. Všichni tři hráči hostující z Opavy dnes podali výborný výkon. Lví podíl na našem úspěchu má Demel, který byl u prvního a třetího gólu. Jsem rád, že jsem návrat do Vsetína oslavil vítězstvím."

Josef Paleček (Liberec): "Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Místo, abychom na malém kluzišti praktikovali jednoduchý hokej, utápěli jsme se v kličkách, hráli jsme zbytečně komplikovaně. Soupeř nás předčil v bojovnosti, šel nekompromisně za svým cílem. S předvedeným výkonem jsme ve Vsetíně nemohli pomýšlet na bodový zisk."

Vsetín - Liberec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Demel (Pavliš), 17. Pavliš (Hudec, Selingr), 25. Dubec (Demel, Pavliš) - 10. Plodek (S. Procházka), 54. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 4:7, navíc Kašpařík (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3682.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Hrabal, J. Polák, Kuboš, Vyrůbalík - Dubec, Pavliš, Demel - Hudec, Stantien, Selingr - Ambruz, Sochorek, Šebesta. Trenéři: Neliba, Tabara, Režnar.
Liberec: O. Svoboda - Čakajík, Moravec, Jareš, Jiruš, J. Nedvěd, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Čermák, Plodek, Hašek - Korhoň, Vampola, Rozsíval - M. Hájek, M. Straka, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.