Budějovicím v Třinci utekl začátek

TŘINEC

Sérii čtyř gólů za necelých jedenáct minut zlomil Třinec hokejisty z Českých Budějovic a kalendářní rok zakončil pohodovou výhrou 5:2. U triumfu domácích už nebyl útočník Zdeněk Skořepa, který zamířil do Novokuzněcku, první třinecký gól naopak oslavila posila Radim Kucharczyk z Ilvesu Tampere.

Budějovické naděje v Třinci vyhasly za sedmnáct minut. Hosté přitom partii zahájili slibně, ale Škoda jejich nejlepší příležitost nasměroval z otočky jen do boční tyčky. Třinec pak na soupeře pustil čtyřgólovou lavinu. Jihočechy načal laciným zásahem Pavelek, jehož střela propadla Kučerovi do sítě. Po Králově přihrávce se pak před branku vrhl Šimánek tak nešťastně, že puk podruhé zapadl za Kučeru.

Třinec v závěru první části už opanoval led. Kucharczyk osvědčil čich na góly a při premiéře před třineckým publikem se dočkal hned první branky po svém návratu z Finska. Za 57 sekund po něm vyhnal gólmana Kučeru na střídačku Melenovský a do branky se postavil Chábera.

Výrazné vedení domácí ukolébalo a soupeř znova herně srovnal krok. Třinecká klec však byla pro českobudějovické střelce jakoby začarovaná. Hosté si nevěděli rady ani při přesilovce pět na tři, kterou sehráli dokonce tak mizerně, že nevystřelili na Lakosila a málem inkasovali po průniku Malinského.

Neprůstřelnost Lakosila však přece jen nevydržela. Zakletí prolomil v čase 40:27 Ondřej a brzy hosté ožili ještě více, když Štrba vylovil puk ve zmatku před brankou a umístil ho pod horní tyčku. Rychlou odpověď ale obstaral výstavní blafák rychlonohého Martynka, kterého ke zteči vyslal neméně pohledným pasem Hunkes.

Závěr se dohrával před rozveselenými tribunami. V předsilvestrovské atmosféře mohl výsledek vyšperkovat Janků, ale Chábera jeho sólový atak zastavil. I výhra 5:2 však byla ideální záminkou k závěrečnému ohňostroji.

Pavel Marek (Třinec): "I když výsledek tomu nenasvědčuje, zápas byl hodně těžký. Věděli jsme, že Budějovice zaznamenaly nárůst formy a dali jsme si proto pozor, abychom je nepustili do vedení. Povedla se nám první třetina a to rozhodlo. V úvodu třetí části nás Budějovice sice zaskočily, ale můžeme být rádi za rychlou odpověď a pátý gól Martynka. Díky tomu jsme nedopustili drama."

Radek Ťoupal (Č. Budějovice): "Snažili jsme se o aktivní hokej, ale umrtvily nás laciné góly z první třetiny. Ta nakonec byla rozhodující pro vývoj i výsledek. Třinec hrál ovšem velmi dobře v útoku. Myslím, že v dalších zápasech se budeme zlepšovat. I dnes jsme měli přes čtyřicet střel na branku a byli jsme aktivní v útoku. Nespokojeni jsme hlavně s výsledkem."

Třinec - Č. Budějovice 5:2 (4:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Pavelek (Janků, Martynek), 12. Král (Malinský, Janků), 16. Kucharczyk (Pletka), 17. Melenovský (Ivan), 48. Martynek (Hunkes) - 41. Ondřej (Ďurák, Bělohlav), 43. Štrba (Jasečko, Ondřej). Rozhodčí: Havlík - Dědek, Chytil. Vyloučení: 7:7, navíc Bordowski 5 min. a do konce utkání, Ivan 10 min. - Jindra 5 min. a do konce utkání, Kostourek 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4125.
Třinec: Lakosil - Hunkes, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Bartoň (42. Houdek), Žabka - Janků, Martynek, Pavelek - Kucharczyk, Král, Pletka - Melenovský, Ivan (22. - 30. Hebar), Bordowski (16. Vítek). Trenéři: Marek, Mach.
Budějovice: J. Kučera (17. Chábera) - Jasečko, Ďurák, Gýna, Jindra (17. Kotaška), Jakeš, R. Čech - Štrba, Kostourek, Bělohlav - Sailer, Fadrný, Šimánek - Kristek, Bacul, Bartoš - Ondřej, Škoda, Hřebejk. Trenéři: Ťoupal, Kolda.