Znojmo ukončilo třízápasový půst v Plzni

Hokejisté Znojma vyhráli v Plzni 2:1 a dočkali se bodů po třízápasovém půstu. Západočeši naopak potřetí za sebou prohráli a mají před třináctým Vsetínem už náskok jediného bodu. Hosté udrželi náskok i při závěrečné sedmdesátivteřinové power play Plzně.

Plzeň se čtyřmi útoky a dlouhé odmlce i s brankářem Bartou začala v rychlém tempu a úvodních pět minut nepustila Znojmo vůbec do hry, ale brankáře Dubu nedokázali domácí hráči překonat ani z nejvyloženějších šancí.

Ve druhé třetině již byla hra zcela vyrovnaná. Hosté měli velkou šanci, ale Urama zastavil zkušený Barta. Na druhé straně se po Krátoškově akci neprosadil Šaffer, přestože měl před sebou odkrytou branku. Naopak v 31. minutě po rychlém protiútoku Znojma poslal Mojžíš hosty do vedení.

Velkou příležitost k vyrovnání měl domácí Vostřák, ale jeho prudká střela skončila na horní tyčce Dubovy branky. Vyrovnání nepřinesl ani samostatný nájezd Andrašovského, který po kolmé Strakově přihrávce nedokázal dotáhnout blafák.

Hned po 29 vteřinách závěrečné třetiny po rychlé akci první pětky vyrovnal střelou od modré čáry Dobroň. Ale už o dvě minuty později rozhodl Benák, který obloučkem překvapil Bartu. Poté se hra přiostřila a trestná lavice byla stále obsazena.

Jiří Kučera (Plzeň): "Máme stále velké problémy v koncovce. Měli jsme hodně šancí, ale stál nám v cestě výborný brankář hostí Duba."

Milan Kastner (Znojmo): "Po třech prohrách jsme chtěli uspět, naše hra však nebyla nejlepší. Měli jsme velké problémy v koncovce. Domácí si měli více šancí, ale nás podržel výborně chytající brankář Duba."

Plzeň - Znojmo 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branka a nahrávky: 41. Dobroň (Andrašovský, J. Straka) - 31. Mojžíš (Plášek, Rataj), 43. Benák (Rataj). Rozhodčí: Jebavý - Kareš, Bádal. Vyloučení: 9:12, Matějovský - Snopek oba 10 min. Bez využití. Diváci: 5732.
Plzeň: Barta - Výborný, Jindřich, Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Klaus - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Dvořák, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Důras - Šaffer, Švík, Kracík. Trenéři: Přerost, Kučera.
Znojmo: Duba - Havíř, Soudek, Toman, Snopek, Křetínský, Mojžíš - Uram, Pucher, Pardavý - Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Ludvík. Trenéři: Pazourek, Kastner.