Hokejisté Třince Zlín v tabulce nedohnali

ZLÍN

Přímý souboj o čtvrté místo v extraligové tabulce přinesl předehrávaný duel 36. kola soutěže mezi Zlínem a Třincem. Zlínští však na domácím ledě soupeři příliš nedovolili a po vítězství 5:2 naopak zvýšili náskok v tabulce na šest bodů. Navíc se dotáhli na třetí Slavii.

Zlínští hokejisté se po vítězství nad Třincem dotáhli v tabulce extraligy na třetí Slavii.

Zlínu vyšel skvěle úvod utkání a už ve druhé minutě získal dvoubrankový náskok. Zaskočení Oceláři se dostali před domácího brankáře Altrichtera až v sedmé minutě, ale Kucharczykova rána k úspěchu nevedla.

Třinec dokázal využít vzrůstající převahy v 16. minutě, kdy si od zadního mantinelu vyjel Melenovský a nadvakrát se prosadil přes zlínského gólmana. Hostům vyšel i začátek druhého dějství a díky přesilovkové trefě Martynka bylo už po 15 sekundách hry vyrovnáno.

Rozhodl první útok

Ve 26. minutě však Zlínští opět získali náskok. Barinka Leškovu nahrávku ještě neproměnil, o chvíli později si oba hráči vyměnili role a centr prvního útoku nedal umístěnou ranou Lakosilovi šanci.

Faul třineckého Janků ztrestali domácí díky přesné kombinaci prvního útoku, na jejímž konci stál Balaštík. Po čtvrté brance přenechal Lakosil své místo mezi třemi tyčemi Vojtkovi.

Třinecký náhradník se vyznamenal ve 46. minutě, kdy zneškodnil Barinkův únik, ale o tři minuty už proti stejnému protivníkovi neuspěl. V samotném závěru však ještě třinecký brankář lapačkou zneškodnil Čechovu příležitost.

Jaroslav Stuchlík, trenér Zlína: "Stejně jako proti Znojmu nám vyšel úvod utkání. V závěrečné části hry jsme vycházeli ze zajištěné obrany a již kontrolovali vývoj."

Pavel Marek, trenér Třince: "Měli jsme žalostný vstup do zápasu a tím sami pomohli Zlínu k vítězství. Potom jsme sice vyrovnali a vrátili se do hry, ale další obrovská hrubka byla zlomovým momentem."

Zlín - Třinec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Veselý (Záhorovský), 2. Balán, 26. Leška (P. Barinka, Balaštík), 31. Balaštík (Leška, P. Barinka), 49. P. Barinka (Leška, Balaštík) - 16. Melenovský, 21. Martynek (Pavelek, Janků). Rozhodčí: Turčan - Blümel, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4443.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, Vosátko, J. Dlouhý, D. Nosek, Zubíček - P. Barinka, Leška, Balaštík - Mokrejš, Martin Čech, Jenáček - Záhorovský, Vlach, Veselý - Weissmann, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Třinec: Lakosil (31. Vojtek) - Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Žabka, F. Štefanka - Janků, Martynek, Pavelek - Kucharczyk, R. Král, Pletka (14.-20. Vítek) - Ivan, Melenovský, Bordowski. Trenéři: Marek, Mach.