Kladno nezlomilo moravské prokletí

ZNOJMO

Hokejisté Kladna pokračovali i v 36. kole extraligy v duelu se Znojmem v tradici neúspěšných výsledků na ledě moravských soupeřů. Domácí dali tříbodovým ziskem dárek asistentu trenéra Skrbkovi k jeho nedělnímpadesátinám.

Znojmo hned z první vážné akce získalo vedení, když Barus dorazil do sítě puk po předchozí Eratově dělovce, kterou brankář Orct jen vyrazil před sebe.

Pak ale kladenský gólman svůj tým při dvou přesilovkách domácích podržel. Hosté postupně tlak eliminovali a půldruhé minuty před pauzou v početní převaze i vyrovnali po skvělé spolupráci Zajíce s Kyselou.

Jihomoravanům vyšel i nástup do druhé třetiny, s přispěním kladenských beků skóroval zblízka Erat. Znojemští se pak na dlouhé minuty nastěhovali před Orctovu branku. Ten jim řadu vyložených šancí zlikvidoval, ale poté se nechal zaskočit Tomanovou lehkou střelou od modré čáry. V závěru prostřední části se hosté ubránili 38 vteřin v dvojnásobném oslabení.

Na začátku poslední dvacetiminutovky zahodil tutovku hostující Frolík, ale čtyři minuty před koncem se Kladnu povedlo po sérii přesilovek snížit na jednogólový rozdíl. Vyrovnat se jim ovšem nepodařilo ani ve čtvrtminutové power-play šest na čtyři.

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Dobře rozehrané utkání jsme si v poslední třetině zbytečně zkomplikovali vyloučeními. Závěr jsme ale naštěstí ustáli."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V kvalitním střetnutí jsme špatně začali, ale postupně se náš výkon lepšil. Nakonec jsme sahali po bodu."

Znojmo - Kladno 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Barus (R. Erat), 22. R. Erat (Hradecký), 31. Toman (Barus, R. Erat) - 19. Kysela (Zajíc, M. Havel), 56. P. Kasík (Gardoň). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:5, navíc Jankových (Kladno) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4577.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Křetinský, Mojžíš - Pardavý, P. Pucher, Uram - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Malena, V. Čech, P. Hořava, Evan - Horna, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, M. Havel - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Lažo, Pazourek, Jankových (41. Frolík). Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.