Tipsport extraliga

Budějovičtí trenéři poprvé zvítězili

4. ledna 2004 21:05 - Č. BUDĚJOVICE

Trenérská dvojice Ťoupal, Kolda oslavila na lavičce Českých Budějovic v duelu s Litvínovem první výhru. Jihočeši měli v první dvacetiminutovce třikrát početní výhodu, ale Jarinu neohrozili. Hosté hráli výborně v ofenzívě a domácí se prosazovali jen sporadicky.

I přesto musel gólman Chemiků dokazovat své umění u šancí Bělohlava, Bartoše a Kristka. Na druhé straně mladý Chábera vychytal Havla a Žemličku, po chybě v obranném pásmu domácích se ale prosadil Balázs.

Druhé dějství začali Českobudějovičtí velkým náporem a Chemici se jen těžko dostávali přes vlastní modrou čáru. Po příležitostech Štrby a Šimánka srovnal Bartoš.

Poté zvedli hlavu i hosté a Chábera měl hodně práce. O převaze Jihočechů ve druhé třetině svědčil i poměr střel na brankáře 15:5. Domácí pokračovali v náporu i ve třetí třetině, ale do vedení šli zase Severočeši.

Potom Bartoš srovnal při vlastním oslabení a Ondřej po třetí překonal Jarinu. Hosté ještě odpověděli Balázsem, ale Kristek definitivně rozhodl.

Radek Ťoupal, trenér Č. Budějovic: "Bylo to maximálně bojovné utkání. Hráči stříleli podle pokynů ze všech pozic, což nakonec vedlo k úspěchu."

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Minimálně o bod jsme se připravili vlastní nedisciplinovaností."

Č. Budějovice - Litvínov 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 28. Bartoš (Kristek, Jakeš), 51. Bartoš (Kristek), 52. Ondřej (Gýna, Jindra), 58. Kristek (Bacul, Bartoš) - 19. Balázs (Říha), 49. L. Havel (Žemlička, V. Hübl), 56. Balázs (Žemlička). Rozhodčí: Venglář - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3005.
Č. Budějovice: Chábera - Jasečko, Ďurák, Gýna, Jindra, Jakeš, R. Čech - Ondřej, Štrba, Bělohlav - Sailer, Fadrný, Šimánek - Kristek, Bacul, Bartoš. Trenéři: R. Ťoupal, Kolda.
Litvínov: Jarina - Skuhrovec, Kroupa, Hranáč, Droppa, Krstev, Klobouček - Kubinčák, V. Hübl, Žemlička - Rolínek, Hreus, Balázs - L. Havel, Říha, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.