Tipsport extraliga

Vítkovice rozdrtily chybující Spartu

4. ledna 2004 21:11 - OSTRAVA

Vítkovičtí hokejisté konečně dali ve třetím vzájemném souboji sezóny Spartě gól a hned si zajistily tři body. Hosté hráli v 36. kole extraligy příliš profesorsky, prohrávali osobní souboje a zcela selhala jejich často chybující defenzíva.

Pražanům vycházely jen začátky třetin. Po 93 s dorážka Kratěny otevřela skóre, pak hosté bez úhony přečkali minutové oslabení dvou hráčů, ovšem vítkovičtí z následného tlaku výsledek přece jen otočili.

Bříza kapituloval během tří střídání v řadě a vždy po střele z předbrankového prostoru. Po obrátce stačila hostům minuta a půl na to, aby dokázali skóre srovnat.

Skvělý zápas se spoustou šancí pak přinesl tuhý boj o každý puk, kdy oba týmy chtěly rozhodnout. Ještě ve druhé části se v oslabení trefil Turek a stejný hráč zlomil odpor Sparty i v poslední části šikovnou tečí.

Pražané se pak už nehnali do útoku, navíc skvěle bruslící i kombinacemi hýřící domácí tým výhru ještě pojistil.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Kromě deseti minut v úvodu druhé třetiny jsme byli lepším týmem, dali jsme do hry srdce a měli jsme chuť zvítězit."

Kamil Konečný, trenér Sparty: "Domácí zvítězili zaslouženě, my jsme nebojovali a prohrávali osobní souboje."

Vítkovice - Sparta 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Burger (P. Míka, Hubáček), 8. I. Padělek (A. Padělek, Turek), 8. M. Tomášek (Irgl), 33. Turek (Ficenc, Pinc), 42. Turek (I. Padělek, A. Padělek), 57. P. Míka (Hubáček, Burger) - 2. Kratěna (Chabada), 22. Tomajko (L. Procházka), 22. Z. Sedlák. Rozhodčí: Homola - Český, Kostka. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4942.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Ficenc, Černošek, Pavel Kumstát, Rimmel, Chmelíř, Zápotočný - P. Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, A. Padělek - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Krenželok. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Sparta: Bříza (57. Šindelář) - J. Kasík, Srdínko, Sloboda, Řezníček, Výtisk, Jan Hanzlík, L. Procházka, R. Míka - Bartečko, Marek, Tomajko - Kratěna, Broš, Chabada - Ujčík, Šimíček, Z. Sedlák - D. Vrbata, Špilár, Dragoun. Trenér: Konečný.