Tipsport extraliga

Hokejisté Liberce otočili zápas a udolali lídra

4. ledna 2004 21:48 - LIBEREC

Dvěma trefami Čermáka otočili hokejisté Liberce v závěru souboj s lídrem extraligové tabulky z Pardubic. Domácí začali s elánem a ve 13. minutě obránce Čakajík protlačil puk do pardubické sítě. Hosté, které dělí v tabulce od severočeského celku deset příček, v první třetině rozebírali obranu Liberce jen těžce.

Podařilo se to až Kudrnovi, ale už o necelé dvě minuty později se v přesilovce prosadil i Mrázek.

Severočeši však nerezignovali, ovšem jejich snahu mařil Svoboda, který třikrát vychytal Korhoně. Pardubice ve třetí části hlídaly těsný náskok.

Profesorská hra se jim však nevyplatila a finiši soupeře neodolaly. 42 sekund před sirénou vyrovnal Čermák, který poté v prodloužení zajistil Liberci dvoubodový zisk.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Za stavu 1:2 jsme vsadili na ofenzívu, což vedlo k úspěchu."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Soupeř se vypjal k nesmírně obětavému výkonu. Mrzí mě, že se hráči postupně nechali vyprovokovat a za nedisciplinovanost jsme zaplatili ztrátou dvou bodů."

Liberec - Pardubice 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Čakajík, 60. Čermák (V. Novák, Jiruš), 64. Čermák - 23. Jaroslav Kudrna (Mikeska, A. Svoboda), 25. Mrázek (T. Divíšek). Rozhodčí: T. Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:11, navíc Mikeska (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3632.
Liberec: Falta - Holub, Jiruš, Čakajík, J. Moravec, Nedvěd, Ťupa - Čermák, Plodek, Hašek - V. Novák, Kašpařík, S. Procházka - Korhoň, Vampola, Rozsíval - M. Hájek, Michal Straka, Verčík. Trenéři: Paleček, Dvořák a Nedvěd st.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal, Janecký - T. Blažek, Dopita, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, Mrázek - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.