Aktivita Varům k vítězství nestačila

ARI, Právo

Branka Tomáše Hradeckého a výborný výkon brankáře Duby zajistily Znojmu plný bodový zisk v utkání 37. kola hokejové extraligy na ledě Karlových Varů. Výrazně aktivnější domácí vytěžili ze své převahy pouze jednogólový náskok. Vyloučení Rataje potrestal ukázkovou ranou do horního růžku znojemské branky Kumstát.

Moravané vyrovnali 15 vteřin před první přestávkou zásluhou hbitého Havíře. Povzbuzení Orli měli průběh druhého dějství ve své moci.

Pucherovu ránu ještě stačil zablokovat obětavým skokem Galvas, samostatný únik Hradeckého už nedokázal zastavit ani brankář Franěk.

Závěrečné minuty byly ve znamení zoufalé snahy Karlových Varů. Pečlivou znojemskou defenzivu však nedokázali potrestat ani důrazní Kumstát a Skuhravý.

Richard Farda, trenér Karlových Varů: "Opět se projevila naše slabost. Vstřelili jsme pouze jeden gól a soupeři jsme dva zbytečně darovali."

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "V utkání šlo o hodně. Obrany předčily útoky, vítězství jsme si zasloužili především kolektivním výkonem."

Karlovy Vary - Znojmo 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Petr Kumstát (Skuhravý) - 20. Havíř (Pucher, Uram), 32. Hradecký (Mojžíš, Haman). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2192.
Karlovy Vary: Franěk (56. Pejchar) - D. Hájek, Ptáček, Krajíček, Bauer, Galvas, Vantroba, od 31. navíc Rhodin - Košťál, Alinč, L. Svoboda - Tvrdík, Lipianský, Bednařík - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát, od 31. navíc Jantovský. Trenéři: Farda, Rulík.
Znojmo: Duba - Havíř, Soudek, Snopek, Toman, Křetinský, Mojžíš - Pucher, Uram, Pardavý - Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Kastner, Skrbek.