Tipsport extraliga

Třinec vyhrál doma popáté v řadě

6. ledna 2004 20:55 - TŘINEC

Hokejisté Třince si v utkání s Libercem připsali pátou domácí výhru v řadě, i když jim kromě houževnatého soupeře komplikovala cestu za vítězstvím i chřipková epidemie, která postihla jejich kabinu.

Liberec začal lépe a už po čtyřech minutách jej dostal do vedené Vampola, který za Vojtkova záda poslal odražený puk.

Hosté se však z vedení neradovali dlouho, skóre srovnal šikovnou tečí Kucharczyk. Po vstřelené brance domácí ožili, do přestávky však z herní převahy vytěžili jen Haškovo břevno.

Oceláři otočili stav zásluhou Pletky, jenž si nabruslil před Faltu. Nedařilo se jen třetímu členovi první třinecké formace, Král se proti libereckému gólmanovi neprosadil ani ve vyložených šancích. Naději na bod Bílým Tygrům sebral tři minuty před koncem Štefanka.

Pavel Marek, trenér Třince: "Vzhledem k neproměněným šancím byl výsledek dlouho na vážkách. Několik hráčů hrálo s teplotou a za to, že neutekli, jim patří dík."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Nezopakovali jsme výkon z předešlého zápasu. Hodně mě mrzí, že někteří hráči hrají úplně jinak doma než venku."

Třinec - Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Kucharczyk (Pletka, Žabka), 22. Pletka (R. Král, Malinský), 57. F. Štefanka (Pavelek) - 4. Vampola (Rozsíval, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Rejthar - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7, navíc Čermák, Vampola (oba Liberec) 10 min. Bez využití. Diváci: 3062.
Třinec: Vojtek - Hunkes, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Žabka, F. Štefanka - Janků, Martynek, Pavelek - Kucharczyk, R. Král, Pletka - Bordowski, Ivan (23. - 40. Polanský), Melenovský. Trenéři: Marek, Mach.
Liberec: Falta - Čakajík, Moravec, Jiruš, Holub, Ťupa, Jiří Hanzlík - Hašek, Plodek, Čermák - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Vampola, Korhoň. Trenéři: Paleček, Nedvěd, Dvořák.