Rubriky:

Tipsport extraliga

Málek: Chtěl bych Plzni pomoci do play-off

8. ledna 2004 10:53 - PRAHA

Brankář Roman Málek byl loni největší hvězdou pražské Slavie při její cestě za mistrovským titulem. V nové sezóně se mu ale nedařilo, jeho dříve nedotknutelné místo nejprve zabral náhradník Hronek a v pondělí Slavia Málka dokonce poslala do Plzně. Počáteční rozčarování však bývalý reprezentační gólman překonal a chce Plzni pomoci k lepším výkonům.

Nezaskočilo vás, že jste se den po příchodu ze Slavie objevil v nominaci k extraligovému utkání?
Vůbec ne, bylo to pro mě určitě lepší, než kdybych třeba týden jenom trénoval a seděl na střídačce. Naposledy jsem odchytal derby se Spartou, takže jsem se cítil docela v klidu.

Jak probíhalo sžívání s novým kolektivem?
Zatím žádné neproběhlo, ale myslím si, že to bude úplně v pohodě. Kluci jsou tady asi stejní jako jinde. V pondělí jsem si sbalil věci v Edenu a v úterý se hlásil v Plzni. Poprvé jsem tak spoluhráče vlastně uviděl až při odjezdu autobusu do Vsetína.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat už v duelu na Valašsku?
Trenéři mi to řekli hned v pondělí. Potvrdili mi, že se mnou počítají jako s jedničkou, tak jsem to přijal s potěšením. Nebál jsem se, že bych utkání nezvládl.

Neměl jste obavy ani z toho, zda v novém působišti obstojíte v premiéře?
Nepřemýšlel jsem nad tím. Nervózní jsem nebyl, protože šlo o extraligový zápas jako každý jiný, jenom jsem tentokrát nechytal za Slavii. Navíc ve Vsetíně chytám rád.

Co teď cítíte s odstupem času po výměně?
Nechci se k tomu už vracet. Je to samozřejmě pro mě změna, protože Plzeň má trochu jiné ambice než Slavia, ale cítím velkou motivaci v možnosti pomoci týmu do play-off.

Utkání ve Vsetíně o tom ale nepřesvědčilo. Jaký jste z toho měl pocit?
Docela dobrý. Víc než dva inkasované góly mě mrzelo, že jsme žádnou branku nedali, vždyť v úvodních dvou třetinách jsme příležitostí měli dost. Výsledek mohl být opačný, kdyby se nám podařilo otevřít skóre.

Jak jste viděl oba obdržené góly?
Při prvním se puk dostal mezi kruhy a Pavliš to perfektně trefil nad lapačku. Druhý byl trochu smolný, protože střelci se puk svezl po holi a nakonec šel jinam, než jsem čekal.

V obou případech byli před vámi protihráči sami. Vnímáte, že vám obrana moc nepomohla?
Neřeším to, jestli někdo udělal chybu, tohle je čistě věcí trenéra. Já mám svoje úkoly, a když se přede mnou někdo objeví sám, musím prostě puk chytit. Teď se to nepovedlo.

Všiml jste si, že jste kryl snad čtyři další velké šance Pavlišovi?
Trošku se mezi sebou v extralize známe, ale že bych si na ledě všímal, kdo zrovna měl příležitost, na to není čas. Spíš mě zaujal brankář Biegl, který chytal výborně a ve Vsetíně prožívá skvělou sezónu. Má formu jako hrom.

Neobáváte se, že se k Plzni už v tabulce blíží České Budějovice?
Kdo jak si stojí v tabulce, neřeším, mrzí mě, že nám odskočil Vsetín. Neměli jsme tam prohrát.

Chytal jste s dvojkou na zádech. Vaše číslo 45 nedostanete?
Tak to opravdu nevím. Je mi jedno, v jakém dresu budu chytat, když pětačtyříctku v Plzni mít nebudou, přežiju to. Podstatný není dres, ale výkony na ledě.

Igor Bruzl , Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..