Znojmo přeskočilo v tabulce Třinec

ZNOJMO

Znojmo potvrdilo v 38. kole extraligy v souboji o pátou příčku s Třincem výtečnou formu a připsalo si už čtvrté vítězství v řadě. Zásluhu na něm měl především první útok Jihomoravanů.

Vedení domácím zajistil kuriózním gólem od zadního mantinelu Erat. Pak měl po Uramově dělovce práci videorozhodčí, podle něhož puk brankovou čáru nepřešel.

Znojemský kanonýr si ale vše vynahradil už regulérním gólem bezprostředně po znovuzahájení hry a Lakosila vystřídal v třinecké brance Vojtek. Hosty vrátil před pauzou zpátky do zápasu Hunkes.

Znojemští vstoupili do druhé třetiny náporem, ale Vojtek skvěle zlikvidoval tutovky Pardavému i Pláškovi. Pak mu ale při oslabení svého týmu proklouzl do sítě puk po Uramově střele z ostrého úhlu. Poté se Jihomoravané třikrát za sebou úspěšně ubránili početní převaze soupeře.

Na začátku poslední části se sice Slezanům povedlo při vlastním oslabení z rychlého brejku snížit na jednobrankový rozdíl, ale Pardavý vnesl dvěma slepenými góly do znojemského týmu znovu klid.

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "V zápase velmi dobré úrovně nám vyšel úvod, ale pak jsme zbytečně polevili. Posledních deset minut jsme ovšem zvládli lépe."

Pavel Marek, trenér Třince: "Sehráli jsme smolné utkání, tři góly v naší síti byly hodně laciné. Vytvořili jsme si také dost šancí, ale bez efektu v koncovce."

Znojmo - Třinec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Erat (Snopek), 15. Uram (Pucher), 31. Uram (Pardavý, Havíř), 51. Pardavý (Pucher, Uram), 54. Pardavý (Uram, Pucher) - 19. Hunkes (Martynek), 44. Pavelek (Král). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4100.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Křetínský, Mojžíš - Pardavý, Pucher, Uram - Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Třinec: Lakosil (15. Vojtek) - Hunkes, Jančařík, Jan Kudrna, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kucharczyk, Martynek, Pavelek - Janků, Král, Pletka - Melenovský, Ivan, Vítek - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Marek, Mach.