Málek vychytal Spartu

PLZEŇ

Brankář Málek čaroval v plzeňské brance, naopak Spartě nepomohlo ani dvojí střídání a odvezla si ze západu Čech debakl. Přitom ze začátku byli hosté lepší, při Dvořákově vyloučení šli dokonce vedení, ale radovali se jen 70 vteřin než Hurtaj z rychlého protiútoku našel prostor mezi Břízovými betony.

Za další minutu to bylo už 2:1 a rozčílený brankář Pražanů ujel na střídačku, takže na led musel Schwarz, jenž se vrátil z hostování právě v Plzni.

Při druhé sparťanské přesilovce nepokrytý Kratěna ze vzduchu vyrovnal, jenž nápor domácí na začátku prostřední části znamenal opět vedení a Spartu pak srazil čtvrtý gól ve Schwarzově síti po nedůslednosti obránců na modré čáře.

Dvě branky obdržené na začátku posledního dějství přiměly rozklíženou Spartu k dalšímu střídání brankářů. Krizi mužstva už ale nezmírnil ani Ujčíkův gól, vysokou výhru plzeňského celku pečetila druhá Hurtajova trefa.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Rozhodli jsme ve druhé třetině, disciplinovanou hrou, hlavně se nám dařilo proměňovat brankové příležitosti."

Kamil Konečný, asistent Sparty: "Sehráli jsme velmi špatné utkání, domácí nám od druhé třetiny dávali lekce z produktivity."

Plzeň - Sparta 7:3 (2:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Hurtaj (Výborný, Šaffer), 17. Jindřich (Vostřák), 24. Nedoma (M. Straka), 29. Krajíček (J. Straka), 41. Paroulek (J. Straka), 44. J. Straka (Paroulek), 53. Hurtaj (Paroulek) - 14. Jan Hanzlík (Výtisk, Ujčík), 18. Kratěna (Broš, Chabada), 46. Ujčík (Šimíček, Špilár). Rozhodčí: Mikula - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 6134.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Dvořák, Hurtaj, Šaffer - Kracík, Švík, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.
Sparta: Bříza (17.- 44. Schwarz) - Sloboda, J. Kasík, L. Procházka, Srdínko, Výtisk, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Chabada - Bartečko, Marek, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Špilár - Sedlák, Šindel, Hromas. Trenéři: Hadamczik, Konečný.