Zlínský Murín počtvrté s čistým kontem

ZLÍN

Vítězný scénář v utkání Zlína s Litvínovem psala Leškova formace. Poprvé udeřila už po půl minutě hry, kdy její centr chytře nahrál zpoza branky Balaštíkovi a ten nedal Maříkovi šanci. V nástupu do druhé třetiny zúročil Hamrlík dělovkou od modré první přesilovku domácích.

Hrál se rychlý, moderní, útočný hokej, který se svou kvalitou i nasazením musel líbit.

V polovině zápasu zvýšil Balaštík po ukázkové kombinaci s Leškou a Hamrlíkem při další zlínské přesilovce. Až za této situace měl litvínovský Hreus příležitost snížit náskok soupeře.

Murín však jeho střelu bravurně zneškodnil a nakonec vychytal počtvrté v sezóně čisté konto. Na druhé straně Maříkovi mohou hosté děkovat za to, že neprohráli vyšším rozdílem.

Zlín - Litvínov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Balaštík (Leška), 23. Hamrlík (Leška, Balaštík), 29. Balaštík (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Chytil. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 4754.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Macholda, od 56. navíc Kudělka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Veselý, Vlach, Mokrejš - Barinka (48. Weissmann), Martin Čech I, Jenáček - od 56. navíc Zagrapan, Martin Čech II. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Litvínov: Mařík - Droppa, Poživil, Hranáč, Skuhrovec, Veber (21. Krstev), Klobouček - Kaděra, V. Hübl, Žemlička - Balázs, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Prorok - Trávníček, T. Martinec, Gombár - od 41. navíc Kašpar. Trenéři: Výborný, J. Hübl, Hynek.