Tipsport extraliga

Těsné vítězství Pardubic

11. ledna 2004 19:41 - PARDUBICE

Pardubice po nevýrazném výkonu rozhodly úspěšností přesilovek a dvěma trefami střelecky disponovaného Divíška. Po třech kolech tak zase poznaly tříbodovou výhru.

Hosty může mrzet řada promarněných šancí v úvodu zápasu. Energie totiž zaskočila lídra aktivní hrou, měla více šancí, ale chyběla jí důraznější koncovka. Pardubice využily hned svou první příležitost, kdy ideální přihrávka P. Sýkory našla před brankovištěm nekrytého Divíška.

Hosty obdržená branka nevyvedla z míry, předváděli kombinační hokej s rychlým přechodem do protiútoku. Domácí z minima šancí vytěžili maximum a ve 20. minutě Pištěk zužitkoval početní výhodu. Ve 22. minutě Blažek netrefil odkrytou branku a přišly chvíle první útočné formace hostí, která zamotávala hlavu domácí defenzívě.

Nejprve Alinč prostřelil Svobodu a v polovině utkání se vyplatil důraz Tvrdíkovi. Gólem do šatny Divíšek 22 vteřin před druhou sirénou vrátil Východočechům vedení. V závěrečném dějství sérii přesilovek zakončil P. Sýkora gólovou střelou nad vyrážečku expardubického Barty. Trefa Bednaříka v 59. minutě a téměř minutová power-play hostí již vyrovnání nepřinesly.

Miloš Říha (Pardubice): "Oproti předchozím zápasům bylo vidět větší úsilí a bojovnost, která nám vynesla tři body."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Nepodali jsme špatný výkon, chyby na konci třetin nás stály výsledek. "

Pardubice - Karlovy Vary 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Divíšek (P. Sýkora, Pištek), 20. Pištek (Duben, Mikeska), 40. Divíšek (P. Sýkora), 54. P. Sýkora (Zábranský) - 26. Alinč (Němčický, Bauer), 30. Tvrdík (Alinč, F. Ptáček), 59. Bednařík (Lipianský, Rodin). Rozhodčí: Jebavý - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 6572.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Duben, Pácal - Lubina, Blažek, Jaroslav Kudrna - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Kubišta, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha a Seidl.
Karlovy Vary: Barta - F. Ptáček, D. Hájek, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin - Tvrdík, Alinč, Němčický - Jantovský, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, V. Polák, Košťál. Trenéři: Farda a Rulík.