Rubriky:

Tipsport extraliga

Skvostná premiéra: Mezin znechutil mistra

12. ledna 2004 12:47 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

První celý zápas a první nula. Fantasticky se před domácím publikem uvedl nový českobudějovický král brankoviště Andrej Mezin. Běloruský gólman čaroval a dokonale znechutil nedělní večer mistrovské Slavii. Za jeho záda nepronikla ani jedna střela Růžičkových svěřenců.

"Hodně mi pomáhali obránci," pochvaloval si Mezin na internetové stránce klubu. Jenže to v první třetině nebyla tak úplně pravda. V úvodním dějství Slavia mocně dotírala a zkušený brankář měl plné ruce práce. "Nechali jsme jít soupeře do tlaku, ale ten postupně opadal," nelámal si Mezin hlavu.

Spoluhráči i trenéři pro něj měli jen slova chvály. "Byl velkou devizou, odvedl kus práce," nechal se slyšet kouč Radek Ťoupal a spoluhráči se přidávali. "Je to zkušený brankář, je vidět, že má hodně odchytáno a že to prostě umí," řekl Peter Bartoš.

Trefa do černého?

V Budějovicích vsadili na Mezina, ačkoliv se mu německé angažmá kvůli problémům s kolenem vůbec nevyvedlo. Dlouho si vůbec nezahrál. "Bylo to riziko, ale potřebovali jsme někoho zkušeného a nikdo takový v Česku nebyl," prohlásil již dříve manažer klubu Jaroslav Pařízek.

Otazník visel nejen nad kvalitami gólmana, ale i nad tím, zda rychle zvládne komunikaci s obránci. Na dlouhé seznamování se s mužstvem totiž není čas. Budějovice bojují o záchranu a každý zápas má punc toho existenčního. "Hrajeme hokej, není to soutěž v proslovech. Takže žádný problém," usmíval se v rozhovoru pro klubové stránky Mezin.

Alespoň po prvním utkání se tak zdá, že Jihočeši trefili do černého.

Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..