Rubriky:

Tipsport extraliga

Začíná tvrdý boj o play off

15. ledna 2004 09:26 - PRAHA

V pátek začne závěrečná čtvrtina základní části hokejové extraligy. Suveréni z Pardubic se už nyní mohou v klidu soustředit na vyřazovací část, stejně jako oba pražské celky. Nezadržitelně tam míří i moravský šik Zlín, Znojmo, Vítkovice, a Třinec. Při reálných propočtech tak zůstává pro play off jediné volné místo a na něj si dělá zálusk hned šest mužstev.

 

ČTK/Dan Krzywoň

Na vysněné osmé příčce se zatím vyhřívá nováček z Kladna, i když řadu týdnů postrádá největší eso, zraněného Martina Procházku a závěr dlouhodobé části ukáže, na co bude parta bojovníků stačit. Na předposlední Vsetín má k dobru pouhých devět bodů a při vyrovnanosti mužstev na 8.  13. místě může rozhodovat každý detail.

Naději neztrácí ani Liberec a Vsetín

Poprvé v historii by chtěly účinkovat v play-off Karlovy Vary, u nich bude hodně záležet na výkonnosti zapůjčeného brankáře Barty i zda zlepší dosud nejhorší úspěšnost z přesilovek. Zahrát si vyřazovací část chce také Litvínov, který ale dostává hodně branek a bez zlepšení obranné činnosti nemůže uspět.

Plzeň by mohly zradit nevyrovnané výkony a nenahraditelné domácí ztráty, jako je porážka v dohrávce s Libercem, který právě vzkřísil naději probít se do elitní společnosti. Příchod kouče Palečka k mužstvu Bílých Tygrů se zdá být nejlepší trenérskou změnou sezóny. Finiš vsetínských mladíků z minulé sezóny, navíc znovu motivovaných charismatickým Nelibou  varuje před odepisováním i mužstva z Valašska.

Výměna Málka může leccos ovlivnit

Když připustíme, že nejen samotné play-off, ale už o účasti v něm rozhodující brankáři, tak výraznou posilu naprosto nečekaně dostala Plzeň po výměně se Slavií. Trejdy generálního manažera mistrovského celku Vladimíra Růžičky tradičně přinášejí oživení extraligových vod, ale tentokrát možná zahrál příliš vysokou kartou.

S výjimkou u dna většinu sezóny uvězněných Českých Budějovic, které touží smazat osmibodové manko na předposlední příčku a uniknout z osidel baráže, tak celý zbytek extraligového pelotonu usiluje o play-off. Jihočeši se už pomalu začínají chystat psychologicky obtížnou prolínací soutěž. Krize z úvodu sezónu se na jihu Čech protáhla tak, že hráčské výměny ani trenérské rošády nepřinášely ten správný impuls, mužstvo opakovaně propadalo letargii a spasit je nemusí ani běloruský gólman.

Marek Burkert, Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..