Tipsport extraliga

Bojovný Třinec udolal mistra

16. ledna 2004 19:34 - TŘINEC

Především díky dvěma gólům útočníka Pavla Janků přemohl hokejový Třinec pražskou Slavii v poměru 3:1. Hosté nebyli ve Slezsku horším týmem, ale až na Supovu branku jejich další příležitosti vychytal gólman Vojtek. Triumf Ocelářů pojistil v závěru střelou do prázdné branky Kucharczyk. ZPRAVODAJSTVÍ Z HOKEJOVÉ EXTRALIGY

ČTK/Dan Krzywoň

Chřipkový virus nepustil z třineckých hráčů do zápasu nakonec jen útočníka Martynka a kouč Pavel Marek tak mohl i s pomocí obránce Procházky rozložit únavu decimovaného celku na čtyři kompletní útoky. Nástup mohl Třinci zpříjemnit Pletka, ale ve slibné pozici Hronka už ve druhé minutě nepřelstil.

Síť v třinecké brance se povedlo rozvlnit v deváté minutě Supovi, ale rozhodčí ztratil puk z dohledu a radost Pražanů ukončil hvízdnutím do píšťalky. Vzápětí se neujala ani Malinského rána z mezikruží.

Diváci tak čekali na gól do úvodu druhé části. Před Vojtkem zachytil odražený puk Sup a v obtížné pozici bekhendovou zadovkou vrátil puk za čáru. Gól jistoty měl záhy na holi Hruška, ale třinecký gólman udržel svůj tým ve hře. S jeho zákrokem jakoby Třinec ožil a soupeře rychle připravil o náskok.

To Melenovský po vyhraném vhazování vybídl k přesné trefě nekrytého Janků. Třinecký útočník měl svůj den a během šesti minut úplně otočil vývoj zápasu. Rozhodčí Homola poslal Pražany na půldruhé minuty do dvojnásobného oslabení a tlaku Třince hosté podlehli, když z Králova pasu profitoval u pravé tyčky neobsazený Janků.

Slavia znovu stupňovala obrátky. Její ztrátu však mohl zvýšit Pletka, kterého v další příležitosti vychytal Hronek. V závěru už převaha Pražanů rychle nabírala na síle. Slavia svého rivala několikrát doslova přikovala k brance, ale ze záplavy střeleckých pokusů se k Vojtkovi dostal jen zlomek. Domácí gólman nepustil za záda žádný ze dvanácti projektilů, Ocelářům naopak tři střelecké pokusy stačily k pojištění vítězství. Při power play hostů dovezl puk do opuštěné klece Kucharczyk.

Pavel Marek (Třinec): "Důležité bylo, že jsme se po inkasovaném gólu psychicky nesložili. Dokázali jsme naopak zmobilizovat síly a pak i otočit stav. Hrál se jinak i zásluhou Slavie vynikající hokej ve vysokém tempu."

Jiří Kalous (Slavia): "Výsledkem jsme zklamáni. Týmu prakticky až na koncovku nemáme co vytknout. Troufnu si říct, že jsme byli jasně lepší, ale na rozdíl od Třince jsme neproměnili své šance."

Třinec - Slavia 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Janků (Melenovský), 31. Janků (Král, Malinský), 60. Kucharczyk (Pavelek) - 21. Sup (P. Kadlec, J. Beránek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3500.
Třinec: Vojtek - Všetečka, F. Štefanka, Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Houdek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Janků, Melenovský, Pavelek - Kucharczyk, Král, Pletka - Vítek, Hebar, R. Procházka. Trenéři: Marek a Mach.
Slavia: Hronek - P. Kadlec, Kolařík, J. Novák, Graňák, Staněk, D. Pojkar, Kuntoš - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, Vondrka, Klepiš - Krátoška, P. Martinec, Antoš - Tomica, M. Kopecký, Kukla. Trenéři: Růžička, Kalous a Weissmann.