Vítězství Budějovic zajistila trefa Mrázka

Úporná bitva o každou píď ledu, v níž nezbývalo místo na hokejovou krásu skončila úspěchem posledního týmu tabulky. Hráči Budějovic se nezalekli agresivního stylu Moravanů a zaslouženě vyhráli. Vítěznou trefu si připsal František Mrázek, který se v týdnu na jih Čech vrátil z hostování v Pardubicích.

První velkou šanci utkání měl domácí Šimánek, jenž zblízka tečoval Ondřejovo nahození. Na druhé straně nebezpečně pálil Hamrlík, ale Mezinova lapačka zareagovala přesně. Střelu obránce Jindry se pak pokoušel před Murínem přesměrovat Ondřej. Vzápětí hráli Jihočeši dvě přesilovky za sebou a na konci té druhé šli do vedení, když Bartoš doklepával do odkryté klece odražený puk po střele Jasečka.

Ve vlastním oslabení při vyloučení Jindry ohrozili zlínskou branku Fadrný s Kristkem. V oslabení mohl skórovat také hostující Veselý, ale Mezin zastavil puk pravým betonem. Prostřední dějství zahájila rychlou ofenzivní akcí dvojice Fadrný - Ondřej. Poté se hra rozkouskovala několika vyloučeními. Balaštík v přesilovce mířil vedle a nedařilo se ani od modré napřahujícímu Macholdovi.

Z trestné lavice se rovnou na Murína řítil Mrázek, ale přestřelil. Dělovkou od modré protáhl zlínského gólmana Jasečko a nebezpečný byl také nájezd Baculovy útočné trojice. Šanci zkušeného Vlacha pak zastavil obětavým pádem zadák Jindra.

Ve 38. minutě se domácím se nevyplatilo špatné střídání. Za příliš mnoho hráčů na ledě pykal Ondřej a hosté v přesilovce šťastnou trefou Jenáčka srovnali. Ukončili tak více než 97 minutovou neprůstřelnost běloruského gólmana Mezina na budějovickém ledě.

Na další dramatickou chvilku čekali diváci téměř devět minut třetí třetiny. K velkému slalomu se odhodlal Šimánek, ale nedal. Brzy nato uplatnil svůj důraz z Pardubic se vrátivší Mrázek, jenž pohotově vypálil v prostoru mezi kruhy a zajistil pro Budějovicím důležité vedení.

Čtyři minuty před sirénou se probil do pásma Valachů opět Mrázek, ale Murín byl na místě. Zápěstím se snažil prosadit také Bartoš a na protější straně střílel neúspěšně Vlach. Drtivá power play Zlína trvala minutu a půl a celá se odehrála v pásmu domácích. Ti ale tříbodovou výhru ubránili.

Č. Budějovice - Zlín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Bartoš (Jasečko, Ďurák), 48. Mrázek (Jindra) - 38. Jenáček (Tesařík). Rozhodčí: Nečas - Bláha, Kareš. Vyloučení: 6:7, navíc Fadrný (Budějovice) na 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4269.
Budějovice: Mezin - Jakeš, R. Čech, Jasečko, Jindra, Gýna, Ďurák - Sailer, Štrba, Bělohlav - Ondřej, Fadrný (25. Mrázek), Šimánek - Kristek, Bacul, Bartoš. Trenéři: Ťoupal a Kolda.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, J. Dlouhý, Zubíček, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Záhorovský - Veselý, Vlach, Mokrejš - Barinka, Martin Čech I, Jenáček - Okál, M. Hlinka, Weissmann. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.