Litvínov na osmou příčku nedosáhl

LITVÍNOV

Znojemský útočník Pardavý se dvěma góly postaral o druhé letošní vítězství Orlů nad Litvínovem, když zbylá utkání obou soupeřů skončila smírně. Severočeši tak Znojmo letos neporazili ani jednou a zvláště páteční porážka je může hodně mrzet, protože při tříbodovém zisku mohli poskočit na osmou extraligovou příčku.

Hosté v Litvínově začali velice dobře, rychlou kombinací s častou střelbou zaměstnávali domácího brankáře a ten udržel čisté konto jen do 11. minuty. Mařík ještě odolal znojemské přesilovce pěti mužů proti třem trvající 57 sekund, ale vzápětí už kapituloval po střele Hradeckého, na něhož domácí hráči úplně zapomněli.

Do vyložené šance s možností srovnat skóre se dostal ve 14. minutě domácí obránce Kroupa, ale jeho střelu zastavili obránci hostí. Litvínovu se v úvodní třetině nedařily přesilové hry, brankáře Dubu domácí hokejisté v podstatě neohrozili.

Ve druhé části hry Severočeši ovšem přidali na důrazu, ale byli opět na štíru se střelbou. Vyrovnat se však Chemikům přece jen podařilo, když se ve 27. minutě ujala Hreusova střela z úhlu. O 28 vteřin později ale opět domácí prohrávali, když hosty poslal znovu do vedení Pardavý po spolupráci s Pucherem.

Ve 30. minutě hráli hosté podruhé přesilovku pět na tři, ale Maříka opět nepřekonali. Stejně tak se však vedlo Chemikům ve 34. minutě, kdy měli dvojnásobnou početní výhodu celých 69 sekund. Prorok a Poživil však byli radosti velmi blízko.

V závěrečné třetině nejprve Pardavý svým druhým gólem zajistil Znojmu dvougólový náskok. Litvínovu ještě svitla naděje na zisk alespoň jednoho bodu, když Havel v 54. minutě dal na 2:3, ale poslední slovo měl Uram, který v 58. minutě po akci Puchera pečetil na konečných 2:4 a zakončil tak herní koncert slovenské útočné trojice v barvách Znojma.

Pavel Hynek (Litvínov): "Musím pochválit hráče za vůli po vítězství, chtěli jsme hrát na tři útoky, ale toto nám nevyšlo. Nedokázali jsme pokrýt výbornou slovenskou formaci a chyběla nám lepší koncovka."

Milan Kastner (Znojmo): "Musím pochválit hráče za výborný výkon na hřišti soupeře, a to hlavně v první třetině, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí. Pak se po našich vlastních chybách dokázali domácí dostávat do šancí, které však pochytal výborný Duba. Myslím si ale, že nelze jinak hodnotit utkání, než mužstvo pochválit za předvedenou hru."

Litvínov - Znojmo 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Hreus (L. Havel, Prorok), 54. L. Havel (Říha, Prorok) - 11. Hradecký (Soudek), 27. Pardavý (Pucher), 48. Pardavý (Pucher, Uram), 58. Uram (Pucher). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3750.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Skuhrovec, Klobouček, Krstev - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - Balázs, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Prorok - T. Martinec. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Znojmo: Duba - Havíř, Soudek, Toman, Snopek, Křetínský, Mojžíš - Uram, Pucher, Pardavý - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.