Schwarz vychytal Spartě bod

Hokejisté pražské Sparty remizovali ve 40. extraligovém kole s Karlovými Vary 1:1, když alespoň bod jim svým gólem zajistil v 55. minutě Viktor Ujčík. Velkou zásluhu na zisku bodu pro domácí měl brankář Marek Schwarz, který svůj tým podržel i v prodloužení, kdy hráli hosté dvě minuty v početní výhodě.

V brance Sparty se nakonec místo zraněného Břízy objevil sedmnáctiletý Schwarz a v první třetině měl více práce než jeho protějšek Barta. Sparta se sice snažila stejně jako soupeř hrát hlavně bezchybně směrem dozadu, ale přesto se do slibných situací dostali Netík a Ptáček.

Poté na druhé straně zahrozili po rychlých kombinacích Marek a následně i Broš, více než tři tisíce diváků se však první branky nedočkali. Nic na tom nezměnili ani Němčický a Bednařík, kteří v rychlém sledu vyzkoušeli své dovednosti v souboji jeden na jednoho se Schwarzem, který z nich vyšel vždy vítězně.

Ve třetí minutě druhé třetiny však již kapituloval. Pod Kumstátovým gólem se však podepsala Špilárova chyba ve středním pásmu a Kasíkův nedůraz v obraně. Tři sparťanské řady se snažili hosty hrající na čtyři útoky přehrát, na jejich výkonu však bylo vidět, že se momentálně Holešovičtí trápí. Překonat Bartu se nepodařilo ani Řezníčkovi při přesilové hře a Západočeši tak bez větších problémů vývoj utkání kontrolovali.

V závěru třetí dvacetiminutovky se ale domácí tlačili stále více do útoku a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Ton ještě v ideální příležitosti vhodný okamžik pro střelu promeškal, ale Ujčík, jenž se v průběhu utkání přesunul do první formace, pohotově doklepl Řezníčkovu střelu za Bartova záda. Poté si sice mohly ještě oba celky zajistit zisk tří bodů, ale brankáři byli proti.

Ke slovu tak přišlo prodloužení. I v něm měli blíže k výhře hosté. Zásluhou Schwarze se jim to však nepodařilo. Nejprve zlikvidoval sólo Kumstáta a poté svůj tým podržel i při téměř dvouminutové karlovarské přesilovce.

Sparta - Karlovy Vary 1:1PP (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Ujčík (Řezníček) - 23. Petr Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Husička - M. Čech, Machálek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3479.
Sparta Praha: Schwarz - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Jan Hanzlík, J. Kasík, Výtisk - Bartečko, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Ujčík, Šimíček, Z. Sedlák (22. Špilár) - od 43. navíc D. Vrbata, Šindel, Z. Sedlák. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Karlovy Vary: Barta - D. Hájek, F. Ptáček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rhodin - Tvrdík, Alinč, Němčický - Jantovský, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, V. Polák, Košťál. Trenéři: Farda, Rulík.