Karlovy Vary porazily Litvínov v této sezóně už potřetí

KARLOVY VARY

Proti témuž soupeři si letos připsaly již desátý bod. Zároveň se přiblížily pouze na jeden bod k osmému místu zajišťujícímu účast v play off.

Karlovarský drtivý tlak v úvodu vyústil v branku z hole dorážejícího Tvrdíka. Další příležitosti Bednaříka a Krause už vychytal výborný Mařík. Dvoubrankové vedení domácím pak zajistil Košťál po odvážném průniku Netíka.

Litvínovu se sice podařilo rychle vyrovnat, útočná hra Energie ale nakonec slavila úspěch. V průběhu jedné minuty tečoval za Maříkova záda Ptáčkovo nahození Lipianský a gólem skončil i samostatný únik Kumstáta.

Ve třetí třetině sice Hreus snížil, pohotový Alinč však vrátil na domácí hole klid a vítězství pečetil Skuhravý při zoufalé litvínovské power-play.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "V úvodu jsme si měli vypracovat z tlaku větší náskok. Chtěl bych hráčům poděkovat za to, že dokázali zapnout v pravou chvíli."

Pavel Hynek (Litvínov): "Domácím patřil vstup do utkání, dokázali jsme se sice vrátit do zápasu, ale vzápětí jsme dvakrát inkasovali, což se ukázalo pro další vývoj rozhodující."

Karlovy Vary - Litvínov 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Tvrdík (F. Ptáček), 24. Košťál (Netík), 36. Lipianský (Ptáček, Jantovský), 37. Petr Kumstát (Skuhravý, Kraus), 53. Alinč (Němčický, Tvrdík), 60. Skuhravý - 25. Gombár (T. Martinec), 32. Trávníček (Kroupa), 50. Hreus (Hranáč). Rozhodčí: Minář - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3913.
Karlovy Vary: Barta - D. Hájek, Ptáček, Galvas, Vantroba, Bauer, Rodin - Němčický, Alinč, Tvrdík - Bednařík, Lipianský, Jantovský - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát - Košťál, V. Polák, Netík. Trenéři: Farda, Rulík.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Krstev, Klobouček, od 21. Hranáč - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - Balázs, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Prorok, od 21. navíc Kašpar, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, J. Hübl, Hynek.