Znojmo si v utkání se Vsetínem klubový rekord nevytvořilo

ZNOJMO

Více než pět tisíc zpočátku natěšených diváků opouštělo včera večer po utkání se Vsetínem znojemský stadión zklamáno. Jejich očekávání, že si jihomoravský tým vytvoří sedmou extraligovou výhrou v řadě nový klubový rekord, se nenaplnilo.

Vsetín začal hodně zostra, útočnou taktikou s napadáním soupeře hned po ztrátě kotouče získával tlak i převahu. Znojmo působilo proti této strategii dost bezradně a několikrát zachraňoval až v poslední chvíli brankář Duba.

Vsetínský nástup

Útočný záměr ale přinesl Vsetínu již v sedmé minutě po chybě domácího útočníka Pláška jednobrankový náskok. Hudec získal snadno kotouč a po krátkém sólu skóroval. O dvě minuty později při přesilovce Vsetína skončila tvrdá střela obránce Němce od modré čáry na tyčce. Ze šoku se Znojmo probralo o sedm minut později, když Barus po kombinaci Mikulíka a Soudka vyrovnal.

Nervozita a množství nečistých soubojů kořenily celou druhou třetinu. Rozhodčí Rejthar nekompromisně vylučoval, desetiminutové osobní tresty udělil postupně Ratajovi, Hamanovi, Pardavému z týmu Orlů a také hostujícímu Vakovi.

Převaha domácích

Znojmo při přesilovce získalo po Havířově střele od modré čáry zpět jednobrankový náskok, ale Vsetín ze stejné situace při hře pěti proti třem zásluhou Selingra vyrovnal. Orli zejména zásluhou slovenské útočné řady Pardavý, Pucher, Uram získávali převahu, kterou ale ve větší náskok nezužitkovali.

Oboustranná rychlost a tvrdost v osobních soubojích ozdobila třetí dějství, v němž vynikali brankáři Duba a Biegl. Největší šanci Vsetína měl v 52. minutě Hudec, jehož střelu z bezprostřední blízkosti však Duba tělem kryl.

Vsetín měl v závěru více sil a dostal soupeře pod tlak. Znojmo se sice v normální hrací době ubránilo, v prodloužení ale Vsetínští využili hrubou chybu domácích obránců a po akci Stantiena s Demelem ujel Razingar, jenž své sólo zakončil úspěšným blafákem.

Milan Kastner (Znojmo): "Nedokázali jsme se prosadit proti výtečné defenzívě soupeře. S bodem musíme být tentokrát spokojeni."

Jan Neliba (Vsetín): "Vyšla nám sázka na aktivní hru. Získali jsme nesmírně důležité dva body."

Znojmo - Vsetín 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Barus (Mikulík, Erat), 32. Havíř (Soudek, Pardavý) - 7. Hudec, 38. Selingr (Razingar), 63. Razingar (Stantien, Demel). Rozhodčí: Rejthar - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Rataj, Haman, Pardavý - Vak všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5134.
Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Snopek, Toman, Křetínský, Mojžíš - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Rataj, Barus - Plášek, Haman, Hradecký - Mikulík, Beroun. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.
Vsetín: Biegl - Vyrůbalík, Němec, Jaškin, Frolo, Hrabal, J. Polák - Razingar, Stantien, Selingr - Dubec, Pavliš, Demel - Hudec, Vak, Ambruz - Hruška. Trenéři: Tabara, Neliba a Režnar.