Sparta vyhrála v Kladně až v prodloužení

KLADNO

Domácí si připsali čtvrtou porážku za sebou a zkomplikovali si boj o postup do play off.

Úvod patřil Kladnu, jeho převaha vyústila vedoucím gólem M. Hořavy po kolmici Gardoně v přesilovce. Sparta Pospíšila, který nahradil Orcta zraněného při rozcvičení, do té doby neohrozila, až po šestnácti minutách objel Špilár branku, ale Šindel jeho přihrávku napálil do betonu gólmana. Toho překonal Bartečko, jenž ve skrumáži tečoval ránu Slobody od modré.

V úvodu druhé části propadla jinak pozornému Schwarozvi rána Havla a Kladno znovu vedlo. Rozhodnout mohl domácí Zajíc, vyraženou střelu Havla však do odkryté svatyně nedorazil. Ve hře byla spousta nepřesností, převládaly osobní souboje, kombinace neexistovala.

V poslední části si Sparta po rychlých kombinacích vytvořila několik šancí, Marek napálil tyč. To už bylo za vyrovnaného stavu, který zařídil po úniku Chabada: předvedl parádní blafák, neboť domácí hráči ho bezstarostně sledovali od červené čáry. Vzápětí se situace opakovala, ale hostující Špilár nastřelil jen Pospíšila.

Závěr se proměnil v přetlačovanou plnou hákování a zákroků na hranici pravidel, a tak zápas rozhodlo až prodloužení, které v přesilovce ukončil po účebnicové kombinaci Marek.

Zdeněk Müller (Kladno): "V druhé části jsme neproměnili spoustu šancí, ve třetí třetině nás Sparta přehrávala. Omletou písničkou je špatná koncovka."

Alois Hadamczik (Sparta): "Kladno mě překvapilo odvážnou hrou, kdy napadalo dvěma hráči. Při absenci Broše se nám rozpadl první útok."

Kladno - Sparta 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. M. Hořava (Gardoň, P. Kasík), 24. M. Havel (Bílek) - 19. Bartečko (Sloboda, Ton), 45. Chabada (Řezníček), 62. Marek (Šimíček). Rozhodčí: Šindler - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3990.
Kladno: Pospíšil - Zeman, P. Kasík, Kruliš, J. Evan, V. Čech, P. Hořava, Ševc, Malena - M. Hořava, Gardoň, Klimt - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, Horna - Lažo, Pazourek, L. Vlček. Trenéři: Müller, V. Evan, Tatíček.
Sparta: Schwarz - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Jan Hanzlík, J. Kasík, Výtisk, Srdínko - Ujčík, Marek, Chabada - Ton, Šimíček, Bartečko - Špilár, Šindel, Tomajko - Vrbata, Z. Sedlák. Trenéři: Hadamczik, Konečný.