Tipsport extraliga

Po Pardubicích udolal Zlín i mistra

20. ledna 2004 21:16 - PRAHA

Počtvrté v sezóně skončilo měření sil Slavie a Zlína v normální hrací době remízou, domácím se tak nepodařilo sesadit soupeře z druhé příčky tabulky, navíc v prodloužení už po 26 vteřinách inkasovali z hole Lešky, který měl spolu s Balaštíkem podíl na všech gólech Moravanů.

Branku Slavie poprvé od začátku hájil Šmíd, který nahradil s namoženými třísly odpočívajícího Hronka.

Střelci obou týmů se v první části předvedli jen přesilovkách. Pražané zásluhou Klepiše zužitkovali hned tu první, Zlínští za 28 vteřin využili dvojnásobnou výhodu.

Po přestávce na ledě přibylo nervozity i nepřesností, z minima šancí vynikl jen Murínův zákrok při tutovce Hrušky. Slavia svůj tlak ve třetí části přece jen přetavila do vedení díky přesilovkové ráně J. Nováka.

První formace Moravanů ale zaúřadovala, když Tesařík napálil puk mezi Šmídovy betony. V prodloužení pak svůj vydařený večer vyšperkoval Leška ukázkovým blafákem.

Slavia - Zlín 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Klepiš (O. Staněk), 46. J. Novák (Beránek, Sup) - 9. Balaštík (Leška, Veselý), 53. Tesařík (Leška, Balaštík), 61. Leška (Balaštík). Rozhodčí: Kolísek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2957.
Slavia: Šmíd - J. Novák, D. Pojkar, Kolařík, O. Staněk, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Krátoška, P. Martinec, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Vondrka, Klepiš, Tomica. Trenéři: Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Zlín: Murín - Kudělka, Blaťák, Tesařík, Macholda, J. Dlouhý, Zubíček, D. Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Martin Čech II, Vlach, Mokrejš - E. Weissmann, Martin Čech I, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.