Málek se s Mezinem rozešel smírně

Č. BUDĚJOVICE

V duelu dvou posledních týmů extraligy nezvládla Plzeň vstup do dvou úvodních třetin, Andrašovský jí ale dvěma góly v závěru střetnutí zachránil alespoň bod. Budějovičtí soupeře dokázali od začátku zatlačit před Málka, navíc už ve 2. minutě namazal špatnou přihrávkou Cartelli domácímu Fadrnému a domácí vedli.

Hned na začátku druhé části zcela zbytečně fauloval Špaňhel a jeho vyloučení zužitkoval Jakeš druhým gólem.

Agilní Vostřák sice vzápětí snížil, ale brzy už zase patřil led zcela domácím, kteří soupeře výrazně přestříleli: Málek měl jen ve druhé třetině 17 zásahů.

Třetímu úspěchu Budějovic ovšem nezabránil, když zcela nehlídaný Kristek z dorážky přehodil gólmana hostí.

Západočeši ale dokázali v poslední dvacetiminutovce utkání zdramatizovat dvěma trefami Andrašovského, následné prodloužení ale na remíze už nic nezměnilo.

Č. Budějovice - Plzeň 3:3 pp (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Fadrný, 21. Jakeš (Sailer, Štrba), 34. Kristek (Bacul) - 23. Vostřák (Krajíček), 51. Andrašovský (J. Straka), 59. Andrašovský (Nedoma, M. Straka). Rozhodčí: Venglář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 3699.
Č. Budějovice: Mezin - Jakeš, R. Čech, Jasečko, Jindra, Gýna, Ďurák - Sailer, Štrba, Bělohlav - Ondřej, Mrázek, Fadrný - Kristek, Bacul, Bartoš. Trenéři: Ťoupal a Kolda.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Nedoma, Krajíček - Špaňhel, M. Straka, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - M. Dvořák, Hurtaj, Šaffer - Vostřák, Švík, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.