Pardubice deklasovaly sedmi góly Kladno

JN, Právo

V silně kombinované sestavě se třemi formacemi předvedly Pardubice v utkání s Kladnem exhibiční výkon, který vyšperkovali sedmi góly do sítě odevzdaného soupeře. Od většího debaklu hosty uchránil gólman Kopřiva, jeho protějšek A. Svoboda si připsal třetí čisté konto v sezóně.

Domácí se do kladenského týmu pustili s razancí, souhra P. Sýkory s Průchou a tyč Dopity ale k otevření skóre nevedla.

Až v 11. min. nebojácný průnik obránce Dubna znamenal vedení. O minutu později Divíšek zadovkou vybídl P. Sýkoru ke skórování a Kudrnovi stačilo devět sekund k využití početní výhody před první sirénou.

Hosté hrající s respektem se minimálně tlačili do útoku, rychlejší Východočeši je navíc přebruslovali i před jejich brankou.

Střelecké manévry pokračovaly i ve druhé třetině, kdy nejprve Blažek ideálně naservíroval puk před brankoviště Dopitovi a v polovině utkání soupeře definitivně položil gól Pištěka v přesilovce.

Odevzdané Kladno jen těžko odolávalo nájezdům Pardubic, jejichž další branky přidali Blažek a Průcha.

Pardubice - Kladno 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Duben (Kudrna, Mikeska), 12. P. Sýkora (Divíšek, Zábranský), 19. Kudrna (Mikeska), 22. Dopita (Blažek, Zábranský), 31. Pištek (Duben, Pácal), 37. Blažek (Zábranský), 43. Průcha (Divíšek). Rozhodčí: Šindler - Český, Kostka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 6530.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora (30. Podhradský), Mudroch, Duben, Pácal - P. Sýkora, Divíšek, Průcha - Kolář (30. Lubina), Dopita, Blažek - Kudrna (41. Kolář), Mikeska, Pištek. Trenéři: Říha a Seidl.
Kladno: Kopřiva - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Evan, V. Čech, P. Hořava, Ševc, Malena - Horna, Gardoň, Klimt - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, M. Hořava - Lažo, Pazourek, L. Vlček. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.