Třinec pokazil Varům boj o osmičku

TŘINEC

O play-off usilující Karlovy Vary v Třinci bojovaly srdnatě, ale nenašly recept na výborného gólmana Vojtka, který poprvé v sezóně udržel čisté konto. Oceláři uspěli díky takticky vyzrálému výkonu.

První dějství přineslo řadu šancí, které však šly převážně na vrub chybujících obran. Dva góly měl na holi hostující Tvrdík, ale jednou trefil tyčku a podruhé Vojtka.

Oceláře do vedení neposlal Janků s Chmelenovským, přesto po 17 minutách domácím přece jen vyšlo přečíslení, na jehož konci byla trefa Pavelka.

Ve druhé části se hra rozdrobila do řady osobních soubojů, což příliš nesedělo hostům. Vojtek zasahoval jenom dvakrát, přitom Západočeši hráli minutu v pěti proti třem.

Dvě třinecké šance pak promarnil Pletka, proto domácí ve třetí části začali své vedení bránit. Karlovy Vary se těžko dostávaly do útočného pásma a tak parádní trefa obránce Štefanky v přesilovce definitivně rozhodla.

Pavel Marek, trenér Třince: "Hráli jsme trpělivě a zodpovědně, kdybychom hru otevřeli, asi bychom zápas, který byl o jednom gólu, ztratili."

Richard Farda, trenér K. Varů: "Vyrovnané, bojovné a tvrdé utkání. Rozhodla jediná chyba, po níž měl Třinec navrch."

Třinec - Karlovy Vary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Pavelek (Melenovský, Janků), 53. F. Štefanka (Pletka, Král), 59. Melenovský (Pavelek). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:8, navíc Bauer a Skuhravý (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 2919.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka, Houdek - Janků, Melenovský, Pavelek - Kucharczyk, Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Martynek - Vítek, Hebar, Ivan. Trenéři: Marek a Mach.
Karlovy Vary: Barta - F. Ptáček, Hájek, Vantroba, Galvas, Bauer (12. - 36. Grof), Rodin - Tvrdík, Alinč, Němčický - Jantovský, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Netík, V. Polák, Košťál. Trenéři: Farda a Rulík.