Vsetínský Biegl vychytal Spartu

VSETÍN

Vsetín v nových bleděmodrých dresech působil v duelu se Spartou od začátku hokejovějším dojmem a i když rozhodčí Mikula neuznal ve 14. min. branku domácích pro postavení hráče v brankovišti, za další dvě minuty už se Dubec mohl radovat z vedoucí branky.

Ve druhé části začali být sparťané aktivnější, ale naráželi na vynikajícího Biegla. Nakonec se z gólu radovali domácí, když Stantien ve 48. min. skóroval po Razingarově přihrávce.

Nervózní hosté se vrhli do útoku a sedm minut před koncem Tomajko připravil Biegla o pátou nulu tečí pod horní tyčku.

Poté si zaboxoval Frolo s Bartečkem a museli pod sprchy. V hektickém závěru se Sparta pokusila o power-play, ale Vsetín vítězství ubránil.

Jiří Režnar, trenér Vsetína: "Jedničkou na ledě byl jasně Roman Biegl. Jeho výkon rozhodl o tom, že body zůstaly doma."

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Nezasloužili jsme si prohrát, ale Biegl zachytal skvěle. Když dáme jeden gól, je to prostě málo."

Vsetín - Sparta 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Dubec (Demel), 48. Stantien (Razingar, J. Polák) - 53. Tomajko (Výtisk). Rozhodčí: Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:4, navíc Frolo (Vsetín), Bartečko a Chabada (oba Sparta) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3880.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, Vyrůbalík, Hrabal, J. Polák - Dubec, Pavliš, Demel - Hudec, Vak, Ambruz - Razingar, Stantien, Selingr. Trenéři: Tabara, Neliba a Režnar.
Sparta: Schwarz - Sloboda, Řezníček, Kasík, Výtisk, L. Procházka, Jan Hanzlík, Srdínko - Ujčík, Špilár, Chabada - Vrbata, Šimíček, Tomajko - Ton, Marek, Bartečko - Z. Sedlák, Šindel, Hromas. Trenéři: Hadamczik a Konečný.