Pardubice lehce přehrály netečnou Spartu

Lídr tabulky z Pardubic rozhodl na ledě Sparty třemi góly už v první třetině o výsledku extraligové předehrávky 45. kola. Pardubice skvěle dirigované Dopitou hrály na tři útoky, ale tragické Spartě nedovolily nic.

Varování pro domácí přišlo už po třech minutách, kdy nejistému Schwarzovi vypadla střela Kudrny, ale dotírající bek Duben zblízka trefil zatím jen tyč. Bohorovná defenzíva sparťanů se za chvíli pouze dívala, jak první útok Pardubic kombinoval, Kolář ztlumil puk Dopitovi, a ten se trefil mezi Schwarzovy betony.

Hosté získali klid, zatímco Pražané neúčelně bruslili a do střelby se nepouštěli. Naopak z nenápadné akce se za modrou napřáhl k ráně pardubický P. Sýkora a Schwarz se pakoval na střídačku. Čisté konto dlouho nevydrželo ani Břízovi, nehlídaný Dopita našel Koláře, jenž pomocí brusle přidal třetí gól.

Zkušený gólman Sparty pak sice mužstvo několikrát podržel, jenže jeho spoluhráči byli v koncovce nedůrazní. V dalším průběhu sice zvýšili tempo, ale jejich kombinace byly náhodné a všechny šance v klidu pochytal brankář A. Svoboda. Vrchol marnosti předvedl Bartečko, který z metru netrefil prázdnou branku hostů.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Dostal jsme laciné góly, když navíc žádný nedáme, nemůžu být spokojen."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Hráli jsme jednoduše a Spartu nepustili do šancí."

Sparta - Pardubice 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Dopita (Kolář, Blažek), 11. P. Sýkora (Mudroch), 15. Kolář (Dopita, Blažek). Rozhodčí: Minář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 8032.
Sparta: Schwarz (11. Bříza) - L. Procházka, Jan Hanzlík, Sloboda, Řezníček, J. Kasík, Srdínko, Výtisk - Ton, Marek (47. Vrbata), Bartečko - Ujčík, Broš, Chabada - Špilár, Šimíček, Tomajko - Z. Sedlák, Šindel, Hromas. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Pardubice: A. Svoboda - Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Pácal, Duben - Kolář, Dopita, T. Blažek - P. Sýkora, T. Divíšek, Průcha - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek. Trenéři: Říha, Seidl.