Zaskočené Vítkovice nestačily na Slavii

UH, Právo

Slavia v Ostravě potvrdila vzestupnou výkonnost a kvalitní zápas rozhodli třemi brankami už v úvodní třetině. Slavia nastoupila sebevědomě, povedl se jí vstup do utkání, ve kterém získala převahu hned od prvních minut. Zaskočila Vítkovice rychlými kombinacemi, donutila je k chybám, které ve 13. minutě Pražané potrestali dvěma góly.

Do přestávky svůj náskok ještě zvýšili. Domácí na jejich rychlý důrazný hokej nenašli protizbraň.

Druhá třetina ale přinesla obrat, Vítkovice se svému soupeři vyrovnaly v nasazení, bojovností a vypracovaly si i gólové šance. Jejich zakončení však bylo nulové. Slavia se ubránila i čtyřminutové přesilovce ve 30. minutě při vyloučení Martince.

V dobývání hostující branky pokračovali Vítkovičtí i ve třetí třetině. Pražané ale hráli dobře takticky, vyložené brankové šance je dlouho nepustily. Zasloužený úspěch Vítkovic přišel až v 58. minutě, tedy v době, kdy už bylo dávno rozhodnuto.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Slavie hraje důrazný bojovný hokej a my jsme propadli v první třetině. V dalším průběhu jsme si vypracovali několik šancí, ale zklamali jsme v koncovce."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Dokonale nám vyšla první třetina. Důležité pro další vývoj zápasu bylo, že jsme přežili čtyřminutovou přesilovku domácích ve druhé třetině."

Vítkovice - Slavia 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Burger (Kowalczyk, M. Tomášek) - 13. D. Hruška (Beránek, Sup), 13. Krátoška (Kadlec, Klepiš), 18. Jaroš (Ivan, J. Novák). Rozhodčí: Husička - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:9, navíc Krayzel - Kadlec 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4184.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Kowalczyk, Ficenc, Černošek, Semna, Zápotočný, od 23. min. navíc Dresler, Chmelíř - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, A. Padělek (18. Olesz) - Irgl, Hubáček, M. Tomášek - od 23. min. navíc Köhler, Hulva, A. Padělek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Slavia: Šmíd - J. Novák, Kolařík, Kadlec (21. - 32. O. Staněk), Houdek, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Vondrka, P. Martinec, Antoš - Krátoška, Klepiš, Tomica - Jaroš, Ivan, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.