Tipsport extraliga

Plzeň uspěla v nervózním duelu s Litvínovem

27. ledna 2004 20:58 - PLZEŇ

V utkání Plzně s Litvínovem, které nepřineslo krásu, ale urputný boj, přineslo rozuzlení až prodloužení, kdy se trefil domácí Hurtaj. Jako by vyloučení litvínovského Trávníčka hned v první minutě utkání bylo impulsem pro domácí převahu. Přehlídku nevyužitých příležitostí ukončilo až dvojnásobné oslabení hostů, kdy se obránce Nedoma trefil od modré čáry.

Až v samém závěru první části se hra vyrovnala, i když zásahy brankářů byli v té době 5:18.

Ve druhé třetině však litvínovský celek Havlovou zásluhou vyrovnal, začalo se častěji hrát před brankářem Málkem a další Havlův zásah znamenal vedení hostů. Domácí odpověď ale přišla vzápětí.

Hokej se však vytratil, na ledě přibylo nervozity a hlavně osobních soubojů. Bezgólovou třetí třetinu vystřídalo prodloužení, kdy nejprve propásl velkou šanci litvínovský Trávníček, ale domácí Hurtaj už úspěšný byl.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "V dobrém začátku jsme neproměnili šance. Pak si hosté více dovolovali, utkání dostalo říz. Inkasovali jsme a rychle vyrovnali. Závěr se hrál na jistotu, ale v prodloužení jsme rozhodli."

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Před utkáním bychom bod brali, proto jsme spokojeni, ale štěstí se přiklonilo pro domácí, když před tím Trávníček propásl velkou šanci."

Plzeň - Litvínov 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Nedoma (J. Straka, Výborný), 36. Důras (Hurtaj, Špaňhel), 63. Hurtaj (J. Straka, Andrašovský) - 27. L. Havel (Kotrla, Říha), 35. L. Havel (Hranáč, Říha). Rozhodčí: Nečas - Padevět, Čížek. Vyloučení: 7:9, navíc Kracík (Plzeň) 10 min., L. Havel (Litvínov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5719.
Plzeň: Málek - Dobroň, Jindřich, Cartelli, Výborný, Nedoma, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, M. Straka, Matějovský - Špaňhel, Hurtaj, Důras - Dvořák, Kracík, Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Martínek, Klobouček - Trávníček, Hreus, Žemlička - Balázs, V. Hübl, Kubinčák - L. Havel, Říha, Kotrla - Kašpar, T. Martinec, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.