Tipsport extraliga

Sparta po šesti zápasech opět plně bodovala

27. ledna 2004 21:13 - PRAHA

Úvodní třetina zápasu s Českými Budějovicemi stačila Spartě, aby si vypracovala náskok, který jí po šesti zápasech zase přisoudil tříbodovou výhru. Nejprve souhru s Chabadou zužitkoval Broš, a poté nestačil budějovický gólman Mezin reagovat na přesilovkovou teč Ujčíka.

Nikterak horečné tempo zápasu ještě víc opadlo a poloprázdné tribuny byly vděčné za každý náznak šance.

Když se Jihočeši začali kolem třicáté minuty zvedat, podržel Pražany dvakrát brankář Bříza.

Centr Marek dal Spartě jistotu třetím gólem po 51 vteřinách třetí části, byť si ke střelecké pozici pomohl faulem na Sailera.

Budějovice sice v početní výhodě snížily ranou Kristka z úhlu, ale po další brance Marka si o bodech mohly nechat jenom zdát.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "S výsledkem i hrou na tři pětky jsme spokojeni. Po útlumu ve druhé části jsme dokázali ovládnout vývoj utkání."

Radek Ťoupal, trenér Č. Budějovic: "V první části jsme inkasovali po chybách, bohužel nedokážeme na cizím ledě od začátku hrát naplno."

Sparta - Č. Budějovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Broš (Chabada), 15. Ujčík (Řezníček, Chabada), 41. Marek, 54. Marek (Ton, L. Procházka) - 46. Kristek (Štrba). Rozhodčí: Havlík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:2, R. Čech (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2822.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Jan Hanzlík, Výtisk, Srdínko - Ujčík, Broš, Chabada - Ton, Marek, Bartečko - Špilár, Šimíček, Tomajko. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
České Budějovice: Mezin - Jakeš, R. Čech, Jasečko, Jindra, Gýna, Ďurák, od 50. navíc Kotaška - Sailer, Štrba, Bělohlav - Ondřej, Mrázek, Fadrný - Kristek, Bacul, Bartoš. Trenéři: Ťoupal a Kolda.