Sparta se zvedá, odnesl to Třinec

TŘINEC

Hokejisté Sparty zapomněli na nedávný herní útlum a připsali si na severu Moravy druhou výhru v řadě. Na ledě Třince je nastartovaly dva góly během 133 vteřin v závěru první třetiny, domácí se nedostali do zápasu ani sérií přesilovek.

Sparťané si v Třinci připsali druhou výhru v řadě.

Domácí tým srážely nepřesnosti, Pražané jej předčili agresivnější hrou a hlavně efektivnější koncovkou.

I přesto, že na přelomu první a druhé části Sparta hrála prakticky šest minut ve čtyřech, se Bříza v brance hostů v podstatě nezapotil. Snad jen při Pletkově akci byla jeho klec v ohrožení, jenže rána domácího útočníka zaduněla jen o zadní mantinel.

Úporná bitva, kterou rozdrobila spousta trestů, více vyhovovala záměrům Sparty. Hosté trpělivě čekali na další příležitost a dočkali se v poslední třetině.

Rozhodující údery Hadamczikův soubor zasadil soupeři v přesilovkách. Chumel hráčů před Lakosilem nejprve po ledě prostřelil Hanzlík a čtvrtý gól připojil po excelentní kombinaci prvního útoku do prázdné branky Ujčík.

Pavel Marek, trenér Třince: "Nedokázali jsme proměňovat šance, výkon poznamenaly dva nešťastně obdržené góly v první části."

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Potvrdili jsme herní zlepšení, prosadili se i gólově a po návratu Břízy vzrostlo sebevědomí celého týmu."

Třinec - Sparta 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 58. Martynek (Žabka) - 16. Broš (Chabada, Ujčík), 18. Bartečko (Vrbata), 45. Jan Hanzlík (Marek, Bartečko), 53. Ujčík (Chabada, Broš). Rozhodčí: Svoboda - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. Diváci: 3806.
Třinec: Lakosil - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Janků, Melenovský, Pavelek - Martynek, Král, Pletka - Kropáč (27. - 41. Zbořil), Polanský, Bordowski. Trenéři: Marek, Mach.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Hanzlík, Kuboš, Výtisk - Ujčík, Broš, Chabada - Špilár (6. Vrbata, 31. Šindel), Marek, Bartečko - Hromas, Šimíček, Tomajko. Trenéři: Hadamczik, Konečný.