V boji o play-off přituhuje, Kladno nakročilo do osmičky

KLADNO

Jeden z klíčových zápasů v boji o play-off sehrál včera nováček z Kladna. Osmý celek tabulky hostil Litvínov, před nímž měli náskok tří bodů. Před dvěma lety oba týmy v závěru soutěže ve vzájemném duelu svedly bitvu o setrvání v nejvyšší soutěži. Kladno tehdy putovalo do baráže a následně spadlo.

Jednou z hlavních postav kladenského týmu byl opět brankář Orct.

Hostům utkání pořádně zhořklo. Dvě třetiny byli totiž jasně lepším týmem, důraznou hrou na hranici pravidel si vynutili převahu a domácí převyšovali zejména bruslařsky. Kladenští kazili většinu přihrávek, kombinace neexistovala. Nic platná týmu nebyla ani osmdesát vteřin dlouhá dvojnásobná přesilovka. S přibývajícím časem vyprchalo ze zaplněných ochozů nadšení, místy se ozýval pískot.

Litvínov však tížila bídná koncovka. Havel z metru pálil do Orcta, Žemlička individuálně rovněž neuspěl a stejně se vedlo i Martincovi. Právě on však rozjel akci, která vedla k prvnímu gólu, když povodil kladenskou obranu a Kašpar zaskočil v nedbalkách Orcta - 0:1. Zvýšit mohl Havel po špatném střídání domácích, ale přestřelil.

V posledním dějství se domácí nadechli k nečekanému zvratu. Hosty zatlačili k jejich brance, ale kloudnou šanci si dlouho nevytvořili. Až když Litvínovští chybovali ve středním pásmu, tak rozjetý M. Hořava propálil nepřipraveného Maříka. Za 178 vteřin byl zvrat dokonán: když střelu Kruliše dorazil přes ležícího brankáře Pazourek. Definitivně výhru pečetil Gardoň, jenž zachytil chybnou rozehrávku a golfákem nedal Maříkovi šanci.

Zvrat v poslední části však rozpumpoval tribuny k nekončícímu aplausu, tribuny dokonce vyvolaly hráče k druhé "děkovačce" a ještě dlouho po zápase se stadiónem nesl oslavný chorál.

Zdeněk Müller (Kladno): "Po dvě třetiny byli hosté lepším celkem. Ve třetí části hry jsme se podstatně zlepšili, začali jsme bojovat a nakonec zvrátili zápas ve svůj prospěch. O osudu zápasu rozhodlo, že jsme prvních čtyřiceti minutách inkasovali pouze jediný gól. Opět nás, jako tradičně, podržel brankář Orct. Po našem vítězství mohu poprvé zveřejnit, že se chceme poprat o postup do play off."

Pavel Hynek (Litvínov): "Gratuluji Kladnu k zaslouženému vítězství. Po čtyřicet minut jsme drželi jednobrankový náskok. Několikrát jsme mohli vedení zvýšit, ale bohužel druhý gól nepadl. Zvláště nás mrzí nevyužitý samostatný brejk Lukáše Havla. Ve třetí třetině nás domácí dostali pod velký tlak, ze kterého jsme nebyli schopni se dostat."

Kladno - Litvínov 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 48. M. Hořava, 51. Pazourek (Kruliš, Jankových), 60. Gardoň - 27. Kašpar (T. Martinec). Rozhodčí: T. Svoboda - Pospíšil, Unzeitig. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 4349.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, Kruliš, Špelda (30. Ševc), V. Čech, P. Hořava - Horna, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Zajíc, M. Havel - Jankových, Kalla, M. Hořava - Frolík, Pazourek, Klimt. Trenéři: Müller, Evan, Tatíček.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Skuhrovec, Droppa, Martínek, Klobouček - Jeslínek, V. Hübl, Žemlička - Trávníček, Hreus, Balázs - L. Havel, Kubinčák, Kotrla - Gombár, T. Martinec, Kašpar. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.