Počtvrté už Litvínov na Spartu nevyzrál

LITVÍNOV

Sparta už počtvrté v sezóně Litvínovu nepodlehla, její brankář Bříza pochytal všech 27 střel a elitní Brošův útok dvěma góly během 80 vteřin poslední třetiny postavil základ výsledku, který domácí vzdaluje od play-off.

Za pražský celek poprvé v sezóně nastoupil uzdravený útočníka Havelka a byl aktérem nervózního duelu provázeného množstvím střetů a častým vylučováním. Jen v první třetině rozdal sudí 58 trestných minut.

Ani přesilovky však dlouho nevedly ke změně skóre, na ledě vládli spolehliví gólmani. Břízu nepřekonali z dobrých střeleckých pozic Havel ani Žemlička, zblízka se neprosadil navrátilec do litvínovské sestavy Kaděra.

Domácí Mařík čelil prudké ráně Ujčíka, ale v závěru neustál úder Sparty. Poprvé byl bezmocný 5 minut a 49 sekund před koncem, kdy Ujčíkovu přihrávku zužitkoval úplně volný Broš.

Vzápětí fauloval Gombár a v přesilovce gólmana prostřelil Chabada. Při power-play pak trefil prázdnou klec Bartečko.

Pavel Hynek, asistent trenéra Litvínova: "Doplatili jsme na nedůraznost v koncovce, bez vstřeleného gólu těžko uspět."

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Celý tým zodpovědně bránil a v závěru se prosadil i ofenzivně."

Litvínov - Sparta 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 55. Broš (Ujčík, Řezníček), 56. Chabada (Bříza), 60. Bartečko (Šimíček). Rozhodčí: Havlík - Český, Šátava. Vyloučení: 11:11, navíc Kotrla (Litvínov) do konce utkání a Bříza, Šimíček, Broš (všichni Sparta) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5090.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Kroupa, Klobouček, Krstev, Droppa, Martínek - Trávníček, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Kotrla (8. Kaděra) - Kašpar, T. Martinec, Žemlička - Balázs, V. Hübl, Gombár. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Jan Hanzlík, Šrek, Výtisk - Ujčík, Broš, Chabada - Ton, Marek, Bartečko - Havelka, Šimíček (21. - 31. Šindel), Tomajko. Trenéři: Hadamczik a Konečný.